Endeavour OS vs Manjaro

Arkadaşlar merhaba. Bu iki dağıtım arasından hangisini ne sebeple önerirsiniz? Aradaki farklar nelerdir? Yanıtlar için teşekkürler.
Endeavour ters cevirir carpar. Manjaro AUR bile cokerten sacma sapan bloat bir sey ama Endeavour'da ister WM ister DE kullanabilirsiniz.

EndeavourOS oneririm. Manjaro kullanmayin.

• Paketleri hiçbir sebep olmadan sözde "stabilite" olsun diye 1 hafta bekletiyorlar, hiçbir paketi test etmemelerine rağmen.
  • Birkaç kez olan SSL ve pamac problemlerinden ve ekibin saçma çözüm yollarından dolayı.
Ayrıca EndeavourOS, Arch Linux'a çok daha yakın olan bir distro, pamac vesaire de içermiyor. Bence EndeavourOS kullanmak daha mantıklı.

Daha fazla sebep için burayı okuyabilirsiniz (İngilizce).

Arkadaşlar merhaba. Bu iki dağıtım arasından hangisini ne sebeple önerirsiniz? Aradaki farklar nelerdir? Yanıtlar için teşekkürler.
Ikisi de Arch tabanlı, ikisi de hoş sistemler. Ikisini de kullanabilirsiniz ama ben Manjaro'yu sürücü desteğinden dolayı daha çok seviyorum.
Endeavour ters cevirir carpar. Manjaro AUR bile cokerten sacma sapan bloat bir sey ama Endeavour'da ister WM ister DE kullanabilirsiniz.
AUR'a bloat derken? :D Paket yöneticisinde olmayan şeyleri kurmak için bir nimet. Ayrıca sevmiyorsanız kurmayabilir veya kaldirabilirsiniz.

btw I'm using Arch.

Ikisi de Arch tabanlı, ikisi de süslü hoş sistemler. Pek bir fark yok bence. Ikisini de kullanabilirsiniz ama ben Manjaro'yu sürücü desteğinden dolayı daha çok seviyorum.

AUR'a bloat derken? :D Paket yöneticisinde olmayan şeyleri kurmak için bir nimet. Ayrıca sevmiyorsanız kurmayabilir veya kaldirabilirsiniz.
AUR bloat degil, LibreOffice bile veren Manjaro bloat. AUR'u severim.
Manjaro'yu uzun soluklu kullanmış, EndeavourOS'u şu an kullanan birisi olarak söyleyeyim; EndeavourOS çok daha stabil. EOS'in tek eksiği (eksik denirse tabi) Pamac gibi bir uygulama yükleme arayüzüne sahip olmaması.

Ben de EndeavourOS öneririm ancak yukarıdaki mesajların neredeyse hiçbirine katılmıyorum. Pamac request yüzünden nasıl bloat olabilir, ya da neden LibreOffice yüklü diye bloat olsun ki?

Ben de EndeavourOS öneririm ancak yukarıdaki mesajların neredeyse hiçbirine katılmıyorum. Pamac request yüzünden nasıl bloat olabilir, ya da neden LibreOffice yüklü diye bloat olsun ki?
Kullaniciya birakilmali, market var mi var? Neden manuel kaldirayim ki? Endeavour daha minimal bir Manjaro gibi ama Manjaro'dan daha guzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı