Endeks bilişim 20 iş günü geçmiş kartın iade talebini yapmıyor

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
Benim Gigabyte vision 3060 Ti OC ekran kartım 26 Mayıs tarihinde Vatan'a verildi ve 30 Mayıs'da ise endeks bilişime ulaştı. 6 Haziran'da ise kartın hazır olduğu bildirildi fakat 6 Haziran'da beri kart tarafıma kargolanmıyordu.
Şimdi 21. iş günü ve bugün iade talebini oluşturdum 20 iş gününü geçtiği için fakat firma kartta bir sorun olmadığı ve kart hazır olduğu için iadenin kabul edilmeyeceğini söyledi.
Ama ben karta erişim sağlayamıyorum benim yazımdan 1 ay gitti bile.
Bu firmalar yasaları nasıl bu kadar kolay görmezden geliyor tüketici haklarına göre 20 iş günü sonrasında iade talebi onaylanmak zorunda.
Ben bu durumda ne yapabilirim?

THH'ye başvur direk.
THH ye başvururken kartı gönderirlerse teslim alayım mı yoksa Vatan şubesinde mi bırakayım peki?
Teslim aldıktan sonra sıkıntı olmasın karta iade istiyorum çünkü.
Bir de tahminen kaç ay sürer THH de işim? Sanırım tüm yaz gitti değil mi?

THH ye başvururken kartı gönderirlerse teslim alayım mı yoksa Vatan şubesinde mi bırakayım peki?
Teslim aldıktan sonra sıkıntı olmasın karta iade istiyorum çünkü.
Bir de tahminen kaç ay sürer THH de işim? Sanırım tüm yaz gitti değil mi?
Eğer amacınız gerçekten bu ürünü iade etmekse teslim almayın tabiki. Ancak siz firmaya göz dağı vermek istiyorsanız o başka.

Eğer amacınız gerçekten bu ürünü iade etmekse teslim almayın tabiki. Ancak siz firmaya göz dağı vermek istiyorsanız o başka.
Ürünü iade etmek istiyorum amacım tamamen bu.
Bu firma bana ileride sorun çıkartacak çünkü belli bir an önce bu karttan kurtulmak istiyorum.

Tamir süresi 20 iş günü. 30 mayısta endeks bilişim ürünü aldı, o gün başlar süre. O günden baz alırsak eğer 20 iş günü dolmamış sayılır hala ama.

Ürünü iade etmek istiyorum amacım tamamen bu.
Bu firma bana ileride sorun çıkartacak çünkü belli bir an önce bu karttan kurtulmak istiyorum.
O zaman vakit kaybetmeden THH'ye başvurun başvurudan sonra onların artık ne yaptığının pek de önemi kalmıyor. Kartı sizden aldıkları ve size geri verdikleri tarih belli :)

Yeni konular

Geri
Yukarı