Endeks Bilişim Ekran Kartında Arıza Bulmaması

Yasal süreç başlatmalı mıyım beklemeli miyim?

• BAŞLAT

Oy: 6 75,0%
  • 1 HAFTA BEKLET SONRADAN BAŞLAT

Oy: 2 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
17.05.2016 tarihinde garantiye tarafımca gönderilmiş olup A143900007805 Seri No. sahibi Sapphire R9 280X DUAL ekran kartımı OSMANİYE VATAN COMPUTER şubesinden garantiye gönderildi. Osmaniye VATAN COMPUTER şubesinden 6 gün sonra 23.05.2016 tarihinde ENDEKS BİLİŞİM'e ulaşmış bulunmakta. 3 gün kargo süresi varsayarsak diğer 3 gün boyunca OSMANİYE VATAN COMPUTER'de test edilmiş. ENDEKS BİLİŞİM ise 30.06.2016 tarihinde 7 günlük testin ardından bahsi geçen cihaz 13.06.2016 tarihinde isteğim üzerine 2 şube gezip bana gönderdi. Bugün kartı teslim aldıktan sonra elime gelen test sonucunda ürünün detaylı incelenip arıza bulunamadığı belirtilmiş. Sorunun kaynağı benim için hala meçhul çünkü VATAN COMPUTER test ediyor sonuç olumsuz ki garantiye gönderiyor. Garantiden sorun yok denince bu siteye yazacağımı söyleyince tehdit ettiğimi söyleyen çağrı merkezi görevlisi Tayfur Beyde (soyadı bende kalsın) ayrıca şikayetçiyim. Kendisine gerek para gerek ürün iadesi için internete mi yazmam gerekiyor şimdi bunu burda halledelim gece çalışan yeri gelince 12 saat çalışan birisi olarak bu saatte uykumun 3. saatinde olmam gerekiyor lakin bunlarla uğraşıyorum. Ortada bi hata var ki şirketler tarafından ben uykumu kenadar atmışım. Şu anda tek beklentim 1 hafta içinde bana bu sorunu çözecek çözümde bulunmaları. Kimden şikayetçi olacağımı şaşırdım. Bu şikayetin daha kısasını şikayet var sitesine yazdım. Yakın zamanda olumlu sonuç için telefon numarama gece dahil ulaşılabilir.
Umut ONAT.​

Son düzenleyen: Moderatör:
1 aylık tamir süreci (hafta sonrarı da dahil) var zaten, onda bir şey çıkmaz. Siz, ancak 1 ay sonrası yasal süreç başlatma hakkına otomatikmen sahip oluyorsunuz.

Kart geldi, 3 farklı sistemde VGA ve HDMI denedi. Monitörler kasalar sağlam başka ekran kartı takılabiliyor ve çalışıyor hepsi PCI X16 slotuna sahip sistemlerdi. 3 kere gönderince tüketici haklarına başvurma hakkına sahipmişim. Doğru mudur?

Bu zaten garanti belgasinde de yazıyordu yanılmıyorsam. (Tamir süresiniz 20 küsür iş günü gibi...)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı