Ender 3 V2 baskı alamıyorum

Adam önceden güncellemiş, prosesi göstermek için gene aynı versiyonu yüklüyor.

Ben 14 Ağustos 2020'yi indirmiştim, 4.2.2'nin. Birkaç ay önce Merlin 2.0.7.2 kurdum ama sen oralara girme şimdilik, zaten son baktığımda 2.0.8 çıkmıştı.
İlerde aynı firmware'i tekrar kurmak istersen dosya ismini değiştirmen gerekecek, aynı isimle iki kez kuruluma izin vermiyor.

Son düzenleme:
Adam önceden güncellemiş, prosesi göstermek için gene aynı versiyonu yüklüyor.

Ben 14 Ağustos 2020'yi indirmiştim, 4.2.2'nin. Birkaç ay önce Merlin 2.0.7.2 kurdum ama sen oralara girme şimdilik, zaten son baktığımda 2.0.8 çıkmıştı.
İlerde aynı firmware'i tekrar kurmak istersen dosya ismini değiştirmen gerekecek, aynı isimle iki kez kuruluma izin vermiyor.
2 tane 14 ağustos var. Hangisini kurmam lazım? Factory firmware yazanı mı?

Bende 1.0.2 yüklü zaten. Yanlış yere mi bakıyorum?

IMG_20210625_082118.jpg

Doğru yere bakıyorsun, bendeki önceki versiyondu geldiğinde.
Tekrar yükleyebilirsin gene de, farklı bir dosya ismi ile.
Hafıza kartına atacağım dosyanın adını, uzantısını değiştirmeden abc yapsam çalışır mı?

Ayrıca ben bu işin mantığını anlamadım. Bana mı garip geliyor sadece :) Zaten aynı sürüm yüklü tekrar yüklemenin ne faydası olacak? Bed level olayı düzelecekse bile niye düzelecek zaten aynısı yüklü sonuçta. Televizyonu tokatlayarak tamir etmek gibi bir şey bu.

Farz et ki firmware kurulurken bir hata oldu, sen de yeniden kurulumla onu düzeltiyorsun.
Alternatif olarak bendeki Marlin 2.0.7 setup dosyasını verebilirim ama herhangi bir aksilikte çözüm üretme şansım yok, sana kalmış.
Marlin 2.0.7'nin diğerinden farkını bilmediğim için bir şey diyemiyorum. Ben normal yazılımı bi deniyim. Duruma göre bakarız artık ne olacak.

Bu arada en son yaptığım tabla ayarıyla baskılar almayı denedim. İlk önce yazıcı ile birlikte gelen baykuş modelini %50 ölçek ile basmayı denedim. Görseller çok detaylı değil ama gözle görünce bir kaç ufak hata dışında sorun göremedim. Sonrasında kendi çizdiğim o buton box için çizimleri basmayı denedim o yine olmadı. Delik kısımlarını çizmeye çalışınca filament kalkma yapıyor direk.
Muhtemelen tabla ayarını tam tutturamadığım için olmuyor. Şu bed level olayını halledebilirsem inşallah sorun çözülecekmiş gibi hissediyorum.

Baskılardaki dikiş izlerinden kurtulmak için kullandığınız bir yöntem var mı?

IMG_20210615_162404.jpg

IMG_20210624_230838.jpg

IMG_20210624_230910.jpg

IMG_20210624_230923.jpg

IMG_20210624_230938.jpg

IMG_20210624_230948.jpg

IMG_20210624_230959.jpg

IMG_20210624_231007.jpg

IMG_20210624_231019.jpg

Dikiş izlerinden kurtulamazsın ama belli bir hat üzerinde toplayabilirsin. Görsel bir parçada arkaya atarsan görmezsin, gerçi sen de öyle yapmışsın.Ya da küp gibi bir parçada köşeye dikiş attırırsan göze batmaz.

Baskı kalitesi artınca da haliyle dikişler ufak olur.

İlk katman baskı hızını biraz daha düşürüp deneyebilirsin yaptığın yatak ayarı iyi olmaya başladı ise.

Dikiş izlerinden kurtulamazsın ama belli bir hat üzerinde toplayabilirsin. Görsel bir parçada arkaya atarsan görmezsin, gerçi sen de öyle yapmışsın.Ya da küp gibi bir parçada köşeye dikiş attırırsan göze batmaz.

Baskı kalitesi artınca da haliyle dikişler ufak olur.

İlk katman baskı hızını biraz daha düşürüp deneyebilirsin yaptığın yatak ayarı iyi olmaya başladı ise.
İlk katman hızı 20 idi yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada kuşun ayaklarını koyduğu yapı bir kütük modeli ve o yarıklar çizimin kendisinde var. Figürü görmediyseniz daha önce yanlış anlaşılmasın.

Akşama şu güncellemeyi yapıp tabla ayarı yapmayı denicem tekrar. Bu sefer düzelir inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı