Engellere ve uzun mesafeye karşın kullanılabilecek bağlantı türü önerileri

DarkCH

Centipat
Daha fazla  
Öylesine düşünürken aklıma geldi, (köyde olan arkadaşlarım var) inekler kaybolduğunda dağlarda aramaya çıkıyorlar. Karanlıkta ineklerin çanları oluyor, eyvallah da, gece inekler uyuduğu veya yattığı için çalmıyor. Uzaktan kumandalı siren gibi bir şey olsa ama mesafesi ve ağaçların arasından çekmesi gibi sorunlara karşı da hemen fıs çıkmayacak bir şey var mıdır? Cüzi miktarda fikri vs. olan 🤔? Ucuz yollu yardım edilebilir mi merak ettim. Kolay bir çözümü vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim aklıma şöyle birşey geldi.Arduino dediğimiz kontrol kartları var.Bu kartlar için geliştirilen GPS modülleri var.Belki bu kartlar ile birşeyler yapılabilir.Yapmıştım çünkü baya da güzel olmuştu.

Benim aklıma şöyle birşey geldi.Arduino dediğimiz kontrol kartları var.Bu kartlar için geliştirilen GPS modülleri var.Belki bu kartlar ile birşeyler yapılabilir.Yapmıştım çünkü baya da güzel olmuştu.
RGB'li olursa gece daha rahat da gözükebilir.Hocam inek başına maliyet ve hayvana vereceği rahatsızlık daha çok olur.Çoban köpeği tarzı bir şey daha mantıklı ve ucuz gibi.

RGB'li olursa gece daha rahat da gözükebilir.Hocam inek başına maliyet ve hayvana vereceği rahatsızlık daha çok olur.Çoban köpeği tarzı bir şey daha mantıklı ve ucuz gibi.
Bilemiyorum hocam sadece bir fikirdi.Düşünmek onlara kalmış. : ))

Yok ben de köy'de baya yaşadım ve inekler o buyuklukte bir şeyi (batarya+cihaz vs) kabul etmez gibi.Daha küçük boyutta var ise ya da yapılabiliyor ise ve maliyet uygun olursa olabilir.
Daha küçük büyüklükte yapılabilir fakat haklısınız, elzemli ve maliyet açısından sorun çıkarabilir.

Benim aklıma şöyle bir şey geldi. Arduino dediğimiz kontrol kartları var. Bu kartlar için geliştirilen GPS modülleri var. Belki bu kartlar ile bir şeyler yapılabilir. Yapmıştım çünkü bayağı da güzel olmuştu.

Arduino vs anlamadığım için internetten bir gezeyim dedim 1. kapalı kutu tarzı sadece GPS için kullanılanı göremedim 2. uçuş kontrolü için olanı gördüm sadece 3. güç kaynağı vs gereği var mı 🤔 yoksa kartın üstünde mi?

RGB'li olursa gece daha rahat da gözükebilir. Hocam inek başına maliyet ve hayvana vereceği rahatsızlık daha çok olur. Çoban köpeği tarzı bir şey daha mantıklı ve ucuz gibi.

Çoban köpeği şöyle bir şey yavruyken almak eğitmek vs si var o yüzden farklı bir şey düşünüyorum

RGB pek mantıklı gelmedi ben de düşündüm ama uzaktan kumandası kablosu vs ormanda takılıp düşer (boynuna asıldığını düşünürsek) veya sık ağaçlı bir ormanda aranızda 20 metre olsa bile göremeyeceğiniz çalılar olabilir hele oturuyor ise ışığı hiç gözükmez (boynunun yan tarafına lazer tarzı ışık düşündüm aslında ya da uzaktan kumandalı el fener yok ses daha mantıklı)

Arduino vs anlamadığım için internetten bir gezeyim dedim 1. kapalı kutu tarzı sadece GPS için kullanılanı göremedim 2. uçuş kontrolü için olanı gördüm sadece 3. güç kaynağı vs gereği var mı 🤔 yoksa kartın üstünde mi?
Hocam Arduino programlama derdi felan var.En iyisi boşverin :))

Yok ben de köy'de baya yaşadım ve inekler o buyuklukte bir şeyi (batarya+cihaz vs) kabul etmez gibi.Daha küçük boyutta var ise ya da yapılabiliyor ise ve maliyet uygun olursa olabilir.
Böyle avuç içinden biraz büyük switchli ses cihazları var bunun uzaktan kumandalı yok mu acaba diye araştırıyorum (pilli oluyor)

Hocam Arduino programlama derdi falan var. En iyisi boş verin :))

Programlama yapabilen tanıdığım var da :) Nasıl çalışır eder benim bilgim yok boyutu işleyişi hakkında.

Yeni konular

Geri
Yukarı