Çözüldü Ensa bilgisayar tamir sürecim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre8569

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar yaklaşık 55 günlük ensa bilgisayar tamir sürecimden bahsetmek istiyorum belki konuyu aylar sonra görecek birinin işine yarayabilir. Elimde MSI GTX 1060 kartlı bir PC vardı. Maalesef ki kasanın üst havalandırma ızgarasından maden suyu döktüm ve direkt kasanın içine ekran kartının üstüne döküldü, gelişi güzel temizleyip kullanmaya devam ettim 5-6 saat sonra kasa kendinden kapandı açmaya çalıştığımda ise duman çıkıyordu ben de Kadıköy'de bir PC tamircisi buldum. Karta bakacaklarını yapamazlar ise ücret talep etmeyeceklerini söylediler, 1 hafta uğraştıktan sonra kartın çöp olduğunu chipsette sıkıntı olmadığını istersem farklı bir chipset arzalı kartı yedek parça olarak satın alıp durumu halledebileceklerini söylediler açıkçası çok işime gelmemişti. 23 Mart tarihinde kartı ensa PC'nin anlaşmalı kargosuyla yolladım 50 gün sonrasında kartımın yapıldığını bütün testlerden geçtiğini ücreti ödendiği taktirde kartımı kargolatıcaklarını söylediler 650+KDV 800TL bir ücret ödedim. Sonuçta kartın parasından çok çok ucuz bir ücret ürün 12 Mayıs'ta elime ulaştı, kartın kutusu dahil her yeri leş gibi sigara kokuyordu hafiften benim gibi kokuya duyarlıysanız o kokudan rahatsız olmama ihtimaliniz yok. Yeni aldığım RX 6600'ü çıkarıp hemen bunu taktım sanki yazdıkları aşağıda ssleri paylaştığım işlemlerinin hiçbirini yapmayıp 50 gün kartım orada kalmış ve geri göndermişlerdi birebir aynı duman sorunu devam ediyordu. Arayıp sorunun devam ettiğini söylediğimde yaptıkları işin arkasında olduklarını ürünü tekrardan göndermemi istemişlerdi alıcı ödemeli şekilde. Bugün aynı mesaj tekrar geldi ve onarılamayacak şekilde olduğunu yazmışlar yani müşteri olarak benim görüşüm kartın çok fazla işlemi olduğu için yapma taraftarı olmayıp ürünü saldıkları yönünde. İlk mesajda bu kadar sevindirip ikinci tamirde bu kadar üzdüklerini unutmayacağım :)

Dosya Ekleri

• IMG_3593.PNG
    IMG_3593.PNG
    160 KB · Görüntüleme: 172
  • IMG_3594.PNG
    IMG_3594.PNG
    165,6 KB · Görüntüleme: 142
Çözüm
2. fotoğrafta "bir önceki alınan ücret iade edilecek" denmiş, 800 TL'yi iade ettiler mi?
Ücret iade edilmiş/edilecek/edilmesi gerekiyor orada yazana göre.

Belki de kullandığınız PCB/PSU kablosu sorunlu, niye adamlara suç atıyorsunuz ki?
50 gün olması dışında (ve koku konusu) hiçbir sorun yok ortada.

Linç kültürünüz batsın.
2. fotoğrafta "bir önceki alınan ücret iade edilecek" denmiş, 800 TL'yi iade ettiler mi?

Belki de kullandığınız PCB/PSU kablosu sorunlu, niye adamlara suç atıyorsunuz ki?

Linç kültürünüz batsın.

Artı -4 Eksi
Çözüm

Linç kültürünüz batsın.

Atlaya atlaya okumasan " yeni aldığım RX 6600'ü çıkarıp hemen bunu taktım" sıkıntı olmadığını görürdün dostum linç kültürü diye bir şey yok başımdan geçen bir olayı anlattım ekran kartı yaptıracaklar fikir sahibi olsun diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı