eOkul kapanır mı, kapanacak mı?

Mert

Megapat
Makaleler
9
Çoğu ortaokul/lise öğrencisi malum dönem sonuna doğru takdir teşekkür veya devamsızlık hesabına düşer. Benim öğrencilik dönemimde de çokça dile getirilen bu iddia tamamen asılsızdır.

eOkul hiçbir zaman kapanmaz. Okul idaresi, sizin karne notlarınızı yaz tatilinde bile değiştirip, tekrar karne basabiliyor. Öğretmenler eOkul kapanacak demesinin yegane sebebi, karnelerin basılmaya erkenden hazır olması ve son dakika değişikliği olmaması için öğretmenlere idare tarafından kapatılmasıdır.

Yani kısacası, öğretmenlerinizin de işine gelen bu bahane koca bir yalandan ibarettir. eOkul sistemi hiçbir zaman not değişikliğine, devamsızlık değişikliğine kapanmaz. Bir problem olduğu zaman okul idaresi bütün sorunları çözebilecek yetkidedir.

Son düzenleme:
Vay be üniversiteye başladık daha yeni öğreniyorum. Yıllar boyu yedirmişler bize kapanıyor da kapanıyor diye. :neşeli:

Şaka bir yana kapanıyor demeleri bizim de işimize yarıyordu, devamsızlık saymıyorlar diye gitmiyorduk.

Yanlış Bilgilendirme
Karneler çarşamba akşamından basılmaya başlanıyor herhalde ya da perşembe sabahından. Bu yüzden de karneler basıldıktan sonra değiştirilmez ama yine de e okula işlenir ve ikinci dönem devam eder büyük ihtimalle.

Kapanmıyor aslında, öğrenciler karne almaya yakın dönemde hocalarından not istemesinden kaynaklanıyor. Aslında öğrenciler için giriş engelleniyor.

Bugün kardeşlerimin devamsızlıklarını izine çevirmeye gittim. İlgili müdür yardımcısı arkamdan giren öğretmene; not girişleri yarın kapanacak dedi. Öğretmen de çarşamba kapansa olmaz mı dedi, müdür yardımcısı da olmaz dedi.

Öğrenciler için giriş ne zaman engellenmiş? Onca sene okudum, hiç giremediğim zamanı hatırlamıyorum :)

Bir kişinin karnesi basıldıktan sonra da not değiştirilip yeni bir karne basılabilir. Karneyi gözünüzde büyütmeyin. Bizzat son lise senemde arkadaşımın karnesinde not hatası yapılmış ve karne basılmıştı arkadaşlar. Oradan biliyorum, yoksa bu yalana ben de inanıyordum herkes gibi :)

Son dönemde çok popülerleşmiş yine, okuyan arkadaşlarımız bilgi almak isteyebilirler diye açtım konu.

Bilmeden bilgilendirme yapmamakta fayda var. Zira not girişleri karne basılmaya belirli bir süre kala öğretmenlere kapatılır. O andan itibaren sadece müdür ve müdür yardımcısı değişiklik yapabilir. Bu süre içerisine girildikten sonra öğretmenler olası değişiklikler için müdür yardımcısına gider ve orada değişiklik yaparlar. Bahane falan değildir yani. Her öğretmen müdür yardımcısını sevmek zorunda değil, gitmek istemeyebilir. Bu ona göre kapanacağı anlamına gelebilir :)

Ek olarak yoklama fişleri muhtemelen müdür yardımcısına gidiyor, dolayısıyla devamsızlıklar inisiyatifine bağlı olarak işlenebilir.

Bilmeden bilgilendirme yapmamakta fayda var. Zira not girişleri karne basılmaya belirli bir süre kala öğretmenlere kapatılır. O andan itibaren sadece müdür ve müdür yardımcısı değişiklik yapabilir. Bu süre içerisine girildikten sonra öğretmenler olası değişiklikler için müdür yardımcısına gider ve orada değişiklik yaparlar. Bahane falan değildir yani. Her öğretmen müdür yardımcısını sevmek zorunda değil, gitmek istemeyebilir. Bu ona göre kapanacağı anlamına gelebilir :)

Ek olarak yoklama fişleri muhtemelen müdür yardımcısına gidiyor, dolayısıyla devamsızlıklar inisiyatifine bağlı olarak işlenebilir.
Galiba öğretmensiniz :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı