Steam Epic Games Epic Games ve Steam'den oyun alma arasındaki farklar

Ciddi fiyat farkı olmadığı sürece oyunları Steam'den satın alıyorum.

oyunu crack olarak da indirebilir hem parası pebinde kalmış olur zaten Epic Games'de de servis namına bir şey yok
Bu kadar şey yazmışsın bu yazdığın cümle ile çuvalladın. Niyetim seni kötülemek kesinlikle değil düşüncelerini dile getirmişsin ama oyunu yayımcı değil, yapımcı kazansın diye satın alındığını şu raddeye kadar bilmiyorsan bence oyun dünyası ile alakalı fikirlerini dayatmadan daha hafif yazmalısın. Steam çok kazanınca sevilen oyun daha iyi hale gelmiyor, o oyunu yapan firma kazanınca oyun daha iyi hale geliyor.

Crack hiç yazmadım o zaman hiç Steam Epic v.s bakmadan direkt oyun şirketinin hesabına havale ile oyun fiyatını gönderirsin oyunu korsan indirirsin. Steam alınca Steam hadi bu oyunu iyileştirelim TR altyazı ekleyelim demiyor. Madem satıyoruz o zaman dolara geçelim bunlar nasıl olsa topluluk, kart, başarım hastası oyunu dolarla alırlar diyor 😉

Bu kadar şey yazmışsın bu yazdığın cümle ile çuvalladın. Niyetim seni kötülemek kesinlikle değil düşüncelerini dile getirmişsin ama oyunu yayımcı değil, yapımcı kazansın diye satın alındığını şu raddeye kadar bilmiyorsan bence oyun dünyası ile alakalı fikirlerini dayatmadan daha hafif yazmalısın. Steam çok kazanınca sevilen oyun daha iyi hale gelmiyor, o oyunu yapan firma kazanınca oyun daha iyi hale geliyor.

Crack hiç yazmadım o zaman hiç Steam Epic v.s bakmadan direkt oyun şirketinin hesabına havale ile oyun fiyatını gönderirsin oyunu korsan indirirsin. Steam alınca Steam hadi bu oyunu iyileştirelim TR altyazı ekleyelim demiyor. Madem satıyoruz o zaman dolara geçelim bunlar nasıl olsa topluluk, kart, başarım hastası oyunu dolarla alırlar diyor 😉
Bütün platformlarda belki 500 oyunum var. Crackli hiç bir şey indirmiyorum asla bilgisayarıma. Bi de şunu anlamıyorum; insanlar alışkanlıklarını savunup dayatıyorlar. Bunun ne kadar komik olduğunu belli bir yaştan sonra anlar umarım bir kısmı. Ben şu an hem steam hem Epic ile oyun oynuyorum. Steam ile açılmayan oyun sorunu, sürekli dosya doğrulama yaşayıp sildiğim oyunlar filan oldu. Assasin Creed Valhalla almıştım hevesle steam üzerinden. Oyun açılmadığı için 10 saate varamadım. Bitiremedim oyunu mesela. En sonunda sildim ve erteledim. Hem de bomboş açık dünya gezerim diyodum. Şimdi Sons Of Forest oynuyorum steam ile. Küsecek halim yok. Epic ile Ranch Simülatör başladım. Ne bileyim geçen ay da birinden Victor Vran diğerinden Hades aldım filan. Öyle biri benim için özel değil. Bana da dayatıyor bu zihniyet. "Hayır biri daha iyi" diye. Oysa ki beklentilerimizin aynı olmak zorunda olmadığını kabul etmiyor. Memlekette de herkes birilerine bir şeyleri dayatarak kabul ettirmek istiyor. Bu kültirden kurtulmak lazım.

Steam yaygın olduğu için çok hem tanıdık geliyor hem alışkanlık haline gelmiş. Daha iyi görülmesinde de sorun yok. "Ya ben Epic arayüzü sevmedim. O yüzden tercih etmiyorum" da denebilir. Ama kötülemek sadece komik ya. Bunun alternatifi olarak siz gidin crack kullanın demek daha kötü. Bu öfkenin kaynağı Epic Games değildir umarım. Eğer öyleyse çok üzücü...

Crack hiç yazmadım o zaman hiç Steam Epic vs bakmadan direkt oyun şirketinin hesabına havale ile oyun fiyatını gönderirsin oyunu korsan indirirsin. Steam alınca Steam hadi bu oyunu iyileştirelim TR alt yazı ekleyelim demiyor. Madem satıyoruz o zaman dolara geçelim bunlar nasıl olsa topluluk, kart, başarım hastası oyunu dolarla alırlar diyor 😉

Yayıncı kazansın diye oyun almıyorum yayıncı babamın oğlu değil, bazı oyunları sadece Epic Games'den satan adamlar var 3 kuruş kâr elde etmek için, yayıncı rezalet bir platformada beni oynamaya mecbur kılıyor, adam beni düşünmüyor ben neden oyunu alıp adamı düşüneyim ki? Sadece Epic Games'den satılan oyunları crack indirmekte bir yanlış görmüyorum.

Ama kötülemek sadece komik ya. Bunun alternatifi olarak siz gidin crack kullanın demek daha kötü. Bu öfkenin kaynağı Epic Games değildir umarım. Eğer öyleyse çok üzücü.

Nesnel bir şekilde kötü olan yanlarını söyledim kötüleme namına bir şey yok en üsteki yazıda. Crack kullanma olayı bambaşka, Epic Games ile tam alakası yok, yayıncı firma istenmeyen şeyler yaptığında oyunun parası firmaya gitmesin diye yaptığım bir şey. Örneğin GTA Trilogy remaster yapıldı, eski GTA oyunları kaldırıldı. Gidip de take two denen açgözlü heriflere para kazandırmamak için eski GTA oyunlarını crack indirdim.

Son düzenleme:
Yayıncı kazansın diye oyun almıyorum yayıncı babamın oğlu değil, bazı oyunları sadece Epic Games'den satan adamlar var 3 kuruş kâr elde etmek için, yayıncı rezalet bir platformada beni oynamaya mecbur kılıyor, adam beni düşünmüyor ben neden oyunu alıp adamı düşüneyim ki? Sadece Epic Games'den satılan oyunları crack indirmekte bir yanlış görmüyorum.

Nesnel bir şekilde kötü olan yanlarını söyledim kötüleme namına bir şey yok en üsteki yazıda. Crack kullanma olayı bambaşka, Epic Games ile tam alakası yok, yayıncı firma istenmeyen şeyler yaptığında oyunun parası firmaya gitmesin diye yaptığım bir şey. Örneğin GTA Trilogy remaster yapıldı, eski GTA oyunları kaldırıldı. Gidip de take two denen açgözlü heriflere para kazandırmamak için eski GTA oyunlarını crack indirdim.
Nesnel olması çok imkânlı değil. Ben bahsettiğiniz şeylerde eksiklik hissetmiyorum. Ben 36 yaşındayım. 90'ların sonundan beri oyun oynarım. Bir çoğu benim için bir şey ifade etmiyor. Bana bir şey ifade etmediği için kötü de diyemem. Artıları varsa takdir ederim. Epic ile ilgili beklentilerim olsaydı ticket da atardım. Bence yapay zeka ile bir çok sorunun ileride çözülecektir. Entegre bir yapay zeka ile yeni nesil arayüzler gelebilir. Ama eleştirilerinizin tamamının nesnel olmadığını bilin. Ben topluluk pazarı ve başarım vs olmasını beklemiyorum. Steam kullanan arkadaşlara zamanında cevher yapmaları için vermiştim onları. Ben oyun oynayıp çıkmak istiyorum. Arkadaş ekleme vs özelliği önemli. Platformlar arası oyun oynatsın ve kullanıcı kritikleri yapılabilsin. Benim için önemli olanlar bunlar. Bunlar gelişmeli. 50 ayrı sayfada 50 özellik benim için çoğu zaman rahatsızlık verici. Sabırsız biriyim biraz. Ama şimdi kalkıp "Steam çok karışık ve rezalet." desem kendime üzülürüm. Tabi ki steam daha çok geliştirilmiş ve artıları daha fazla. Ama Epic de benim için büyük eksikleri olan bir platform değil. Bedava oyun için de demiyorum. Çünkü zaten insan her şeyi oynayamıyor. Diğer özellikler belli ki faydalı ve bir çok insan için önemli. Sadece benim ihtiyacım yok. Ben Epic arayüzünü çirkin de bulmuyorum. Ama şimdi Epic +'sına Fortnite yerine "Faknayt" yazmışsınız. Bilemedim. Üstelik bu kadar nefret ediyorsanız Epic kullanmamak sizin tercihiniz. Ama işte "diğer özellikleri aramayanlar crack indirsin paraları cevinde kalır" bakış açısı ne yazık ki bu ülkenin son 20 yılda geldiği durum gibi. Ötekileştirme ve küçümseme içeriyor. Ben forumlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Belki detaycı arkadaşlar olmasa öğrenemeyiz. Hemen her yazanı okuyup kendimce değerlendirme yaparım. Soru sorarım, bildiğim konuysa cevap yazarım. Çok faydalanıyorum. Ama böyle tepkiler görünce üzülüyorum. Bize şirketlerin ardında kutuplaşmak değil aksine şirketlere karşı bir arada durmak yardımcı olur. En nihayetinde hepsinin tek amacı sermaye arttırmak. Hiç bir şirketi farklı görmüyorum. Sektör farketmeksizin. Epic hazır TL kalmışken (EA de dolar geçti) beklentilerimizi keşke daha güçlü bir biçimde iletebilsek. Mutlaka değişecektir arayüzü vs. Daha faydalı olurdu toplu hareket edebilmek. Epic zarar eden ve ileriye dönük yatırım yapan bir firma. Unreal Engine, Fortnite ile para kazanıyor. Şirketin yarısı Tencent'e ait. Büyük bir şirket. Sektörde büyük oynuyor. Ben ne Epic be steam ne de başka platform tekelleşsin istemiyorum. Ne kadar rekabet o kadar iyi bizim için. Asıl batması gerekenler Ubisfot, EA ve Blizzard gibi firmalar. Her şeyleri pahalı ve paradır. Sürekli optimizasyon sorunları olur. Bir sürü kronik hata yaşatır. Ama her şeyi satabilmek için tasarlar. En küçük detayda bile. Yani oyuncu tarafını en az düşünenler onlar. Çok iyi oyunları olması bu gerçeği değiştirmiyor. Ki onları da kullanıyorum... Yeterince boomer olduysam bana müsade. Yazarlen kendimden sıkıldım ama bu konu bütün platformlarda sürekli karşıma geliyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı