Epilepsi ile ehliyet karmaşası

korsanplayer

Kilopat
Daha fazla  
Bundan tam 9 sene önce uyku halinde iki kere nöbet geçirdim, bundan sonra 2 sene ilaç tedavisi aldım, ilaç kesildi üzerinden de tam 7 yıl geçti hatta belki bu süreç daha uzun da olabilir. Ehliyet almak için başvuru yaptım, epilepsi için beni yönlendirdiler. Kime gitsem seni üç sene takip etmemiz lazım diyor. Siz benim ilacımı kestiniz neredeyse 7 yıl oldu beni kontrole çağırmadınız, suç benim suçum mu nasıl kanıtlayayım sizin için hasta olmadığımı diyorum. Prosedür bu şekilde işliyor diyor.

Bu nasıl bir prosedür şekli ehliyeti yok saydım, başka bir şey olsa ben napacaktım? Diyelim ki iş başvurusu için sağlık raporu istiyorum 3 sene beni işsiz mi bırakacaksınız?
Hayatımda bu kadar iğrenç işleyen bir sağlık sistemi görmedim, engelli olsaydım eminim ki engelli raporu vermemek için uğraşacaklardı, şimdi de sağlıklı raporu vermemek için direniyorlar.
Desinler ki 6 ayda bir geleceksin kontrole ona bile razıyım, eeg çekileceğim haftaya salı günü macerayı bu şekilde başlatacağım üç senelik iğrenç hastane maratonuna.
Sistem de bir sürü açık var, bu şekilde insanları mağdur etmeye kimin hakkı var ki? Tanının üzerinden 9 sene geçmişken bu süreçte hiçbir şekilde nörolojik muayene yapılmamışken ölmeden durmam mucize olurdu epilepsi ile, gerçekten kafayı sıyıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı