Erdoğan ismine hakaret Cumhurbaşkanına sayılır mı?

CİMER Gençlik kolları filan hikaye güzel yemlemiş seni. İki Silivri esprisi yapıldı diye her hakaret suç değil merak etme. Rahatlayabilirsin

CİMER Gençlik kolları filan hikaye güzel yemlemiş seni. İki Silivri esprisi yapıldı diye her hakaret suç değil merak etme. Rahatlayabilirsin
Çocuğun Varank ile fotoğrafı vardı ama zaten bir şey olmaz alayı gelsin. (Hesabına baktım zaten Cimer dışını kendisi söylemedi)

Neyse bu olay en kötü Stalin-polis hikayesine döner kurtarırız her türlü.
Bilmeyenler için: "Sarhoş Kremlin’in önünde “kahrolsun diktatör” diye bağırıyormuş. Polis adamı Stalin’e götürmüş. Stalin “yoldaş ne demek istedin” diye sormuş.Adam “Ben Hitler’i kastediyordum” deyince Stalin polise dönüp “yoldaş, peki sen ne demek istedin?"

Son düzenleme:
Dostlar, sosyal medyada siyasi konularda tartışırken Erdoğan ismine hakaret ettim ama kastettiğim kişi Yusuf Erdoğan olarak algılanırsa yine Cumhurbaşkanına hakaret sayılır mı?
Normal şartlarda sayılamaz ama ülkenin adalet yargı sistemi boynuna kadar değil, komple dışkıya battığı için Erdoğan bile demesen bile Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanabilirsin. "Bir arkadaşım var" adam o kadar cahil ve okumamış olduğu için kendine ait olmayan güç ile kendini kral zannediyor. Ama ne hikmetse ona emanet edilen gücü sağlayan kişiler zarar görmesine rağmen bu gücü elinden aşmıyor, çok tuhaf.

Gçenelerde gördüğünüz, Erdoğan adında bi adamın sokakta siyaset yaptığını ve ona hakaret ettiğinizi söyleyebilirsiniz belki :D

Yeni konular

Geri
Yukarı