Erdoğan karar verdi: Yangın ve sel afetleri için yardım kampanyası başlatılacak

Türkiye'de yangın ve sel afetlerinden zarar gören yurttaşlar için yardım kampanyası başlatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye'de yakın zamanda yaşanan yangın ve seller ile bundan sonra meydana gelecek benzeri afetler sonrasında uygulanmak üzere, genel "hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlaması amacıyla" insani yardım kampanyası başlatılacak.

Ekran Görüntüsü (138).png

Kaynak: 28/7/2021 Tarihinde Başlayan ve Başta Akdeniz ile Ege Kıyılarındaki İller Olmak Üzere Farklı İllerimizde Meydana Gelen Yangın Afetleri ile Ülkemizin Birçok Bölgesinde Meydana Gelen Sel Afetlerinden Zarar Gören ve Bundan Sonra Meydana Gelebilecek Yangın ve Sel Afetlerinden Zarar Görecek Afetzedeler İçin Yardım Kampanyası Başlatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4372)

Bu haberi ben de yapicaktım da üşendim.
Ne diyeyim ki Somali'ye 30 milyon dolar. Bize gelince çay. Oda 250 gram çay nereden baksan 5-10 TL. 😁 Artık mental çöküntü yaşıyorum bu haberleri gördükçe. En sonunda tüm haber sayfalarını takipten çıkıcam psikoloji namına bir şey kalmadı. Avrupada ki adam ekonomi bakanının adını bilmez. Ben hükümetteki herkesin adını biliyorum neyse.

Geçen hafta #helpturkey yazarak yangın söndürme uçağı isteyenleri vatan haini ilan edip haklarında soruşturma başlatan ve ardından trolleriyle #strongturkiye kampanyası başlatan iktidar yine cami çıkışı para istemeye başladı.

Son düzenleme:
Bunları devletin yapması lazım çünkü bizler halk olarak bu tip durumlarda kullanılmak üzere saklansın diye vergi veriyoruz. Buna rağmen hala her sorunda devlet halktan para istiyorsa kaldırsınlar tüm vergileri biz lazım oldukça para atalım...

Artık hiçbir sistemin, hiçbir kurumun yürümediği çürümüş bir düzende yaşıyoruz. Daha hala bunları savunan insanın kendine saygısı yoktur.

Geri
Yukarı