Erdoğan, depremde eksikleri söyleyenlere cevap verdi

Felaketten 2 gün sonra gidip Toki falan demek... Millet sanki ev peşinde insanların ailesi hala göçük altında ama reis "kader" diyor, TOKİ diyor. Çok duygusuz bir şekilde konuşuyor.

O kader Japonya'da neden yok? 9.0 şiddetinde deprem Japonya'da bu yıkımın çeyreğini bile yapmadı ki 9.0 7.7'en kat kat büyük bir depremdir. 7.7 onlar için ufak bir deprem.

Sanırım bu sefer halka çay fırlatmayı unuttu.
Depremler aritmetik olarak değil,logaritmik olarak artmaktadır. 9 şiddetinde 1 deprem aşağı yukarı 7 şiddetinde 100 depreme bedeldir.

Çünkü adamlar bilimle hareket ediyor. Din üzerinden şov yaparak değil. Adamlar analiz ediyor. Bizimkiler de la fontaineden masallar anlatıyor.
Bizim müteahhitlerimiz 3 kuruş çimento için ne yapmaz?

Resmen insanların aklıyla alay ediyor. Buna cahil kesim inanıyor ama bilen insan bunun söylediklerini ciddiye almıyor.
Bir de şunu yaptı bunu yaptı diyen dayılar var ya akşama kadar TV başında oturan. Kriz geçirtiyorlar adama.
Akrabamlara gittik. Adam akşama kadar TV izliyor neredeyse. Gece de 2-3 civarı yatıyor.
"Gördüğüm kadarıyla sen telefona çok bakıyorsun" diyor. Okuduğum ilçede meşhur bir yer var. Orayı bilmiyorum. Gitmedim. Siz boşuna yaşıyorsunuz diyor.
Oğlum dışarı çıksak para hemen boşaltıyor. Şehirde eve kapalısın zaten. Ben ne yapayım?
Kafayı yedirtiyorlar.
Bir gün herhalde bunlara bi girişeceğim ama hayırlısı bakalım.

Geri
Yukarı