Erdoğan'ın Kahramanmaraş ve Hatay'daki ''imar affı'' sözleri yeniden gündemde

Deprem ülkesi olan bir ülkede bilimden ve akıldan yıllar içerisinde ne kadar uzaklaşıldığının bir örneği olan ''imar affı'' veya ''imar barışı'' saçmalığına dair Erdoğan'ın 2019 yılında hem Kahramanmaraş hem de Hatay'da yapmış olduğu açıklamalar yeniden gündemde oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Acaba ballandıra ballandıra anlatılan bu ''imar affı'' evlerinden kaçı içerisinde yaşayan canlar eşliğinde şu anda sağlam kaldı?

Ekte paylaşıyorum değindim İmar barışına .

Dosya Ekleri

• Depremle alakalıyayinla kısa.pdf
    2,2 MB · Görüntüleme: 92
  • imar barisiyla alakalı 3 şubat 4 şubat gündem örnekler.pdf
    477,5 KB · Görüntüleme: 126
Deprem ülkesinde imar affı ve imar barışı cinayettir. Bir bina kusurluysa doğrudan yıkılmalıdır ve sağlam binaların inşa edilmesi gerekiyor.

Zaten bu yüzden de 3 şubat ve 4 şubat tarihleri arasında Twitter gündemde konuşulan konu buydu ve zaten TBMM'de komisyonda görüşülüyordu.

İnsanlar depremde ölmek için kuyruğa girmişti ve diyordu ki lütfen imar affını uzatın diyordu .

Devlet yıkma bizim binamızı diyordu . ( borcunu ödeyemediği için falan yapı kayıtta deprem tehlikesiyle alakası yok )

Sonuç olarak 2023 yılında insanlar bina içindeyken üstüne yıkıldı bina .

Devlette zaten imar affını seçim çalışması yapacaktı tıpkı 2019 da olduğu gibi.

Hayat bu işte.

40.000 hayatla ödendi bu imar affı. Birçok evsiz ve sakat kalan depremzede de mevcut. Her şeyi geçtim böyle bir olay insanın psikolojisini çok kötü etkiler. Ömrü boyunca hayatına etki edicek bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı