Yeniden gündem olan imar affı reklamı

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu reklamın yönetmeni oyuncuları ve yayınlayan kanalların sahipleri acaba rahat uyku çekiyor mudur hiç bilmiyorum. Bundan sonra fay bölgeleri başta olmak üzere bu af izinleri iptal edilmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fay bölgeleri ne demek, ortasından fay hatları geçen bir ülkeyiz. Böyle bir ülkede normal koşullarda şaka amaçlı bile olsa "imar affı" diye bir söz geçmemeli normalde.
Kırmızı bölgelerden söz ediyorum. Kırmızı bölgelerdeki imar düzenlenip yıkım önlenip ses ve deniz şiddeti azaltılırsa diğer bölgelerde kolay kolay deprem olmaz benim düşüncem. Kırmızı bölgelerdeki imar baştan planlanıp yürürlüğe sokulmalı ve malzeme kalitesi denetimi çok iyi yapılmalı.

Murat Kurum geceleri rahat uyuyabiliyor mu acaba?!
Ben çoktan kafama sıkmıştım şu duruma düşsem. Onun onuruna kalmış. Kendi kafasına sıkması da bir erdemdir. Özür bu saatten sonra kurtarmaz.

Kırmızı bölgelerden söz ediyorum. Kırmızı bölgelerdeki imar düzenlenip yıkım önlenip ses ve deniz şiddeti azaltılırsa diğer bölgelerde kolay kolay deprem olmaz benim düşüncem. Kırmızı bölgelerdeki imar baştan planlanıp yürürlüğe sokulmalı ve malzeme kalitesi denetimi çok iyi yapılmalı.

Ben çoktan kafama sıkmıştım şu duruma düşsem. Onun onuruna kalmış. Kendi kafasına sıkması da bir erdemdir. Özür bu saatten sonra kurtarmaz.

kafasına neden sıksın ki, onu oraya atayan kişi belli. O immar affını halk istedi. Kimse kusura bakmasın.

Şimdi herkes feyat figan ama...

kafasına neden sıksın ki, onu oraya atayan kişi belli. O immar affını halk istedi. Kimse kusura bakmasın.

Şimdi herkes feyat figan ama...
Celal Şengör'ün en son ki teke tek programındaki sözleri çok haklı.

"Yaşadığımız coğrafyada Jeoloji dersini kaldırmak cinayettir" demişti.
Depremi yaşamadan ciddiyetin farkına varmıyor insanlar...

Celal Şengör'ün en son ki teke tek programındaki sözleri çok haklı.

"Yaşadığımız coğrafyada Jeoloji dersini kaldırmak cinayettir" demişti.
Depremi yaşamadan ciddiyetin farkına varmıyor insanlar...

Ağaç yaşken eğilir. evet.

Deprem olsun, ilk yardım olsun, sağlıklı beslenme olsun ev ekonomisi olsun bu ve buna benzer bir çok dersin ilk okullardan itibaren dönüşümlü olaark her ay verilmesi gerekiyor çocuklara.

Kafaları patlayana kadar, canları sıkılana kadar bu konuda farkındalık öğrenmeleri lazım.

Ondan sonra gelişim sağlarız.

Mevcutta ise 2 kat daha çıkıp emsal eksiği yokken affa gidenleri gördü bu gözler. Neymiş "Allah devletimize zeval vermesin" miş.

Bana göre insana ne öğretirseniz öğretin , hangi eğitimi verirseniz verin çok ciddi bir faydası olmayacaktır. ben hayatım boyunca insanaların "dibine kadar bildiği" konularda bilinçli ve kasıtlı olarak tersini yaptıklarını çok fazla gördüm. değişmesi gereken başka şeyler var. bilimsel olarak irdelendiğinde de bu değişmesi gereken şeyler asla değişmeyecek ta ki insan denilen canlı yer yüzünden gidene kadar.

Geri
Yukarı