Ergenlik psikolojisi

kadir144

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 1 2 hafta önce TikTok'ta gezinirken nia diye bir kızın videosuna denk geldim. Yayınına girdim Furkan diye biri ile yayın yapıyorlardı, ilk baslarda 5 10 dakika izler cıkardım. Sonra bu süre arttı 20 25 30 dakika derken ben fan hesabı açmaya karar verdim, ilk attığım videoyu storysine attı. Sonra edit yapmaya devam ettim, storymi gördü. 1 kez daha sonra Furkan videomu beğendi, su an psikolojime ne oldu anlamıyorum. 7/24 aklımda Full nia var, ona edit yapma isteği var. Sürekli oyun oynarken bile ona kendimi fark ettirmek isteği var, aklımda artık ağladım. Geçen gün kendiyle 5 10 dakika konuşsam bu geçecek gibi ne yapacağımı bilmiyorum C, anım hiçbir şey yapmak istemiyor 1 haftadır. Dışarı çıkmak bile istemiyorum.

14 yaşındayım.

Psikoloji bölümü okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olsun hayatım çok kötü ilerliyor su an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan 1 2 hafta önce TikTok'ta gezinirken nia diye bir kızın videosuna denk geldim. Yayınına girdim Furkan diye biri ile yayın yapıyorlardı, ilk baslarda 5 10 dakika izler cıkardım. Sonra bu süre arttı 20 25 30 dakika derken ben fan hesabı açmaya karar verdim, ilk attığım videoyu storysine attı. Sonra edit yapmaya devam ettim, storymi gördü. 1 kez daha sonra Furkan videomu beğendi, su an psikolojime ne oldu anlamıyorum. 7/24 aklımda Full nia var, ona edit yapma isteği var. Sürekli oyun oynarken bile ona kendimi fark ettirmek isteği var, aklımda artık ağladım. Geçen gün kendiyle 5 10 dakika konuşsam bu geçecek gibi ne yapacağımı bilmiyorum C, anım hiçbir şey yapmak istemiyor 1 haftadır. Dışarı çıkmak bile istemiyorum.

14 yaşındayım.

Psikoloji bölümü okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olsun hayatım çok kötü ilerliyor su an.

TikTok'u sil öncelikle geri indirmeye çalışma ve zaten Max 1 sene sonra bunları yapmaktan sıkılacak ve ne m*lmışım diyeceksin.

TikTok gibi sosyal medya uygulamaları özellikle bağlılık yapıcı, zaman algısını bozan ve kolay kullanılabilir şekilde tasarlanıyor. Bunun arkasında onlarca bilimsel araştırmadan gücünü alan teoremler, hipotezler ve sonuçlar kullanılıyor. Uzun zamandır denenmiş reklam gibi sektörlerden gelen bilgiler kullanılıyor. Yapay zekalarla algoritmaların yönlendirmesi ve bütün bunun arkasında kafa yoran yüzlerce insan var. Özellikle bu uygulamalar bu şekilde tasarlanıyor ve farkında değilseniz içine çekiyor. Şirketlerin reklam göstermek, veri ticareti gibi birçok yöntemle para kazanabilir, ne kadar insanları platformda tutarlarsa o kadar veri ortaya çıkıyor. Ne kadar veri çıkarsa o kadar para potansiyeli var.

Herkesin zevkleri ve renkleri farklıdır TikTok kitlesi kötü olabilir ama kitlesi umurumda değil fanı olduğum kişi umurumda.

Fanı olduğun kişi'de boş, ama bana ne.

Daha önce birine ya da birinin hiç fanı olmadım o yüzden yaşadığın şeyi tam olarak bilemem ama büyük olasılıkla kızdan hoşlanmışsın ve ilgisini çekmek istiyorsun o kadar.

Sana tavsiyem bunu takıntı seviyesine getirmemen.

Kız bayağı güzel abi fanı olman normal.

Evet ilgisini çekmek istiyorum Editler'imi fark etsin ediyor da beni 2 veya 3 kez Story'sine attı attığım her hikayeyi görüntülüyor TikTok'ta açtığım hesap az da olsa tuttu takipçilerim artmaya başladı psikolojim bozuldu ama bugün de 700 TL kaybettim yasa dışı diyeyim siz anlayın psikolojim darmadağın 2 gün sonra tatile çıkacağım paramın hepsini kaybettim şu an evde tek başımayım dolu dolu ağlıyorum ergenliğin bitmesini bekliyorum istemeye istemeye artık onu takıntı etmeyi bırakmak istiyorum bu süreç biraz daha var gibi.

Aşık olmuş olabilir misin? Bu yaşlarda aşk için çok saçma, gereksiz, aptal saptal triplere giriyor insanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı