Erkeğe şiddete hayır!

Makaleler
2
Aslında konu başlığı dikkat çeksin diye böyle yaptım. Erkeklere yapılan ayrımcılıktan bahsedeceğim.

Neden haberlerde sadece kadına şiddete hayır diyorlar?

Sadece kadınlara mı şiddet uyguluyorlar?

Sadece erkekler mi kadınları öldürüyor?

İnsanlar sadece kadınlara uygulanan şiddetleri görüyorlar. Eşini aldattığı için öldürülen kadın da var. Eşini aldattığı için öldürülen erkek de. Ama gündeme sadece "eşini aldattığı için öldürülen kadın da var" kısımı çıkıyor. Ben demiyorum ki kadınlar öldürülmüyor. Evet üzücü bir durum. Fakat işlerine gelince kadınlar ile erkekler eşit oluyor. İşlerine gelince sadece öldürülen kadınları habere çıkarıyorlar.
Bunlar olunca aklıma Türkiye'de çok iyi bilinen feministlik geldi tabii ardından şu protesto mu neyse o geldi:

Bir kadın tecavüze uğrayınca çıkışan kişiler bunlar. Sen otur başkası çıkışsın. Ben o tecavüz eden erkeklerden tiksiniyorum zaten. Fakat bütün erkeklerden değil sadece tecavüz eden erkeklerden. Kadın aldatılınca bütün erkekleri aynı kefeye koyuyor ya... Neyse.
Aklıma şu poster mi neyse o geldi:

Size bir şey söyleyelim mi buna sonuna kadar katılıyorum. Sadece erkeklere değil kadınlara da söyleniyor (herhalde) böyle olun yemin ederim gidip bende feminist olurum.

Bir de erkekler kadınlarla eşittir diyorlar. Hayır eşit değil. Kadın farklı noktalarda üstün erkek farklı. Kadınlarında el becerisi daha da gelişmiştir. Erkekler daha güçlüdür fiziksel olarak. Hemde daha sağlam. Sen bir kadına biz eşitiz gel inşaatta çalış diyemezsin. O yemek yapar sen evine ekmek getirirsin bu kadar basit. O çocuklara bakar sen çocuğun ihtiyacını karşılarsın. Ama bu sana dışarda pavyonlara gitme hakkı tanımaz. Kadın gündüz komşuya gider sende akşam arkadaşınla halı sahaya. Bu oyunun kuralı budur.

Kadınlar ile erkekler eşittir diyenler için:
Kim çalışıp çabalar ise o geçer fakat bazen değişir. Mesela sen bilek güreşinde erkek olarak çok alıştırma yap bende kadın olarak. İkimizde aynı aynı şekilde çalışacağız. Ben bir kadın olarak seni yenemem. (kadın değilim sadece örnek.) Turnuvalarda kadınlar ile erkeklerin farklı sınıflarda yarışması da buna bir örnek. Bunu kimse dile getirmiyor.

Aslında anlatmaya çalıştığım şey #kadınaşiddetehayır değil #şiddetehayır. 1.

Ani konu değişimleri oldu özür diliyorum biraz acelem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı