Erkek Meme Ucu İriliği ve Soğukla Temasta Düzelip, Küçülme

İyi günler arkadaşlar 2 yıldır meme uçlarım normal zamanlarda büyük duruyor memem de büyük duruyor. Suyla temas edince, üşüyünce falan 1-2 dakikalığına normal bir erkek göğüsüne dönüşüyor ve mememin tamamı küçülüyor. Ne yapmalıyım normal bir şey mi? Doktora gitmem gerekirse hangi alana gitmeliyim?
Son durum nedir acaba hocam iyilesti mi?

Jinekomasti ile alakası olmayan bir durum bu. Tam olarak ne olduğunu, nasıl çözüleceğini bilmiyorum lâkin bende de senelerdir var. Dediklerini o kadar iyi anlayabiliyorum ki. Doktora vs. de gittim bunun için lâkin yardımcı olamadılar. Soğukta veya elleyince falan hemen normale dönüyor. Sıcakta ve bir süre temas etmediğinde ise şişiyor hafif. Sırf bu yüzden senelerce dar tişört giymedim. Büyük ihtimal ergenlikle alakalı. 17'yim, 18'e gireceğim hâla var bende. 4-5 seneden fazladır da yaşıyorum aynı sorunu. Yağ oranını düşürürsen biraz yardımcı olur belki.

Aynen tam bir işkence ben de ergenlikten kaynaklı olmasını diliyorum. Özellikle yazın falan çok utanıyor insan özgüven sorunum olmamasına rağmen sokağa çıkarken düşünmeden edemiyorum. Ben de 17 olucağım tek umut ergenliğin bitmesi.
Jinekomasti ile alakası olmayan bir durum bu. Tam olarak ne olduğunu, nasıl çözüleceğini bilmiyorum lâkin bende de senelerdir var. Dediklerini o kadar iyi anlayabiliyorum ki. Doktora vs. de gittim bunun için lâkin yardımcı olamadılar. Soğukta veya elleyince falan hemen normale dönüyor. Sıcakta ve bir süre temas etmediğinde ise şişiyor hafif. Sırf bu yüzden senelerce dar tişört giymedim. Büyük ihtimal ergenlikle alakalı. 17'yim, 18'e gireceğim hâla var bende. 4-5 seneden fazladır da yaşıyorum aynı sorunu. Yağ oranını düşürürsen biraz yardımcı olur belki.

Aynen tam bir işkence ben de ergenlikten kaynaklı olmasını diliyorum. Özellikle yazın falan çok utanıyor insan özgüven sorunum olmamasına rağmen sokağa çıkarken düşünmeden edemiyorum. Ben de 17 olucağım tek umut ergenliğin bitmesi.
Hocam anladığım kadarıyla 4 yıl olmus max 3 yıl zaman veriyorlar genelde gecmesi icin. Bence görünmediyseniz tekrar bi doktora görünün.

Öyle valla. Ben biraz kilo verdim, yağ oranımı düşürdüm. Bi tık daha iyi şuanda. Ama hâla devam ediyor aynı sorun. Çok yaygın görülen bir şey zaten bizim yaşımızdaki erkeklerde. Ergenlikten kaynaklı olması çok büyük ihtimal.
Hocam anladığım kadarıyla 4 yıl olmus max 3 yıl zaman veriyorlar genelde gecmesi icin. Bence görünmediyseniz tekrar bi doktora görünün.
Neyin geçmesi için?

Jinekomasti değil ki arkadaşın sorunu.
Baska ne olacak ki? Jinekomasti iste, internetten fotoğraflarına bakıp kendinizle karsılastırabilirsiniz.
Aynı sorun bende de var 1-1.5 yıldır hafif bir kitle var göğsümde. Gerci kesin bir sey demiyeyim ben doktora gitmistim sene basında tam bi teshis koymamıstı jinekomastisin diye. Ama yani bunun baska bi adı yok bildiğim kadarıyla jinekomasti.

Geri
Yukarı