Erkekler küpe takar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bu da (fotoğraf) biraz abartı yani. Şahsen benim midem bulanıyordu böyle tiplerden.

Renkli şeyler sizin midenizi bulandırıyorsa bilemem. Alışmışsınızdır belki karanlık şeyler düşünmeye ? O yüzden olabilir. Bu kültür hakkında da bilginiz yoksa midenizin durduk yere bulanması yersizdir. Punk'tım eskiden, ki hala düşünce yapım öyledir. Punk kelimesi 1960'lı yıllarda İngiliz polisinin sokak insanlarına yakıştırmaya çalıştırdığı aşşağılayıcı olarak kullandığı argo bir kelimedir. Daha sonra 70'li yıllarda Patti Smith bir grup Punk olan gençlerin müzik ile kendisini ifade etmesini istemiştir, ve sonra onları müzisyen yapmıştır. Böylece Punk-Rock doğmuştur. Sex pistols başlatmıştır bu müziği, daha sonra başta İngiltere, dünya'nın her yerine dağılmıştır bu yaşam tarzı. Türkiye çoğu konuda sığ kaldığı için bu konuda da şimdi olduğu gibi o zamanlarda eksikti. Türkiye'de meşhur olan eski punk grubu (ki hala varlığını sürdürür) Raşhit grubudur. Dinleyin, en azından fikir sahibi olursunuz, belki midenizin bulantısı geçer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk kültüründe erkeğin küpe takmasının yeri yoktur. Aslında hiçbir kültürde yok, erkek ile kadın aksesuarı farklıdır. Küpe doğal olarak kadın aksesuarıdır. Kadın, erkeğin ilgisini çekmek için küpe takıyor. Erkeğin aksesuarı sakalı ve parmağındaki yüzüğü olmalı. Takan adama niye takıyorsun diyecek halimiz yok ama erkek adam küpe takmaz.

Renkli şeyler sizin midenizi bulandırıyorsa bilemem. Alışmışsınızdır belki karanlık şeyler düşünmeye ? O yüzden olabilir. Bu kültür hakkında da bilginiz yoksa midenizin durduk yere bulanması yersizdir. Punk'tım eskiden, ki hala düşünce yapım öyledir. Punk kelimesi 1960'lı yıllarda İngiliz polisinin sokak insanlarına yakıştırmaya çalıştırdığı aşşağılayıcı olarak kullandığı argo bir kelimedir. Daha sonra 70'li yıllarda Patti Smith bir grup Punk olan gençlerin müzik ile kendisini ifade etmesini istemiştir, ve sonra onları müzisyen yapmıştır. Böylece Punk-Rock doğmuştur. Sex pistols başlatmıştır bu müziği, daha sonra başta İngiltere, dünya'nın her yerine dağılmıştır bu yaşam tarzı. Türkiye çoğu konuda sığ kaldığı için bu konuda da şimdi olduğu gibi o zamanlarda eksikti. Türkiye'de meşhur olan eski punk grubu (ki hala varlığını sürdürür) Raşhit grubudur. Dinleyin, en azından fikir sahibi olursunuz, belki midenizin bulantısı geçer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Batı kültürlerine yönele yönele özümüz olan Türk kültürlerini unutturmaya çalıştınız ya da çalıştırıldınız. Siz farkında olmadan başkaları tarafından buna zorlandınız. Geçmişte de, şimdilerde de özentilik halen devam ediyor ve bu durum sebebiyle yeni nesiller özünden uzaklaşıyor, uzaklaştırılıyor. Renkli şeylerden midemin bulandığını da nerenizden uydurduğunuza dair bir fikrim yok, olmasın da. Meselenin burada renkli şeyler olması değil, insanî şeylere benzemeyen, insanları hayvana benzetme yönünde moda-tarz adı altında yapılmakta olan şeyler. Bizim milletimiz de batıdan her gördüğünü özentilikle ve ivedilikle yapmaya çalıştığı için, özümüz ile alakası olmayan ve abest görünümden ileri gitmeyen akımlar meydana geliyor.

Bir insan özünden olmayan şeylere özendikçe, o özendiği şeyleri ortaya atanların kölesi oluyor maalesef.

Bu arada Athena grubu da e
Batı kültürlerine yönele yönele özümüz olan Türk kültürlerini unutturmaya çalıştınız ya da çalıştırıldınız. Siz farkında olmadan başkaları tarafından buna zorlandınız. Geçmişte de, şimdilerde de özentilik halen devam ediyor ve bu durum sebebiyle yeni nesiller özünden uzaklaşıyor, uzaklaştırılıyor. Renkli şeylerden midemin bulandığını da nerenizden uydurduğunuza dair bir fikrim yok, olmasın da. Meselenin burada renkli şeyler olması değil, insanî şeylere benzemeyen, insanları hayvana benzetme yönünde moda-tarz adı altında yapılmakta olan şeyler. Bizim milletimiz de batıdan her gördüğünü özentilikle ve ivedilikle yapmaya çalıştığı için, özümüz ile alakası olmayan ve abest görünümden ileri gitmeyen akımlar meydana geliyor.

Bir insan özünden olmayan şeylere özendikçe, o özendiği şeyleri ortaya atanların kölesi oluyor maalesef.

Mantıklı mantıklı konuştuğunu düşünür insan, ama sonunda "kölesi oluyor" demenizden belli oluyor ne kadar eski kafalı bir görüşe sahip olduğunuz. Üstelik yaşınız genç olsa gerek, ama bu kültür "biz babadan böyle gördük" mantığı ile haraket ettiği için genelde hiçbir konuda gelişemiyor. Tutturmuşsunuz "özümüz" diye. Kardeşim insan'da ki öz dediğin şey herkes de aynıdır. Ben sevgi dolu bir insanım. Ben barışcıyım. Ben insanları durduk yere hor görmem. Dış görüntüsü ile yargılamak ancak eski kafalılara yakışır. Madem eski kafalısın git mağarada yaşa ? Neden eski zamanlara göre daha moda olan elbiseler giyinirsin ve teknolojiyi kullanıyorsun ki ? Ama bunlar senin için bir ihtiyaç ve zevk meselesi olabilir, başka birisi saçlarını boyuyor diye olamaz ama o zaman özümüzden kopmuş oluruz değil mi ? Bu arada ben atacı birisi değilim. Özgür geldim dünyaya. Benim üzerimde hakkı bulunan kişi rahmetli annemdir. O bile beni bu şekilde yadırgamamıştır, çünkü bilir o kadarına bile ne olursa olsun hakkı olmadığına :) İnsanların özgürlükleri kimseye batmasın. Özellikle kimseye zararları olmayanlar. Herkes istediği gibi giyinebilir, saçlarını boyuyabilir ve küpe takabilir, bu kişinin kendi bileceği şeydir.

Bu arada Athena grubu da e

Mantıklı mantıklı konuştuğunu düşünür insan, ama sonunda "kölesi oluyor" demenizden belli oluyor ne kadar eski kafalı bir görüşe sahip olduğunuz. Üstelik yaşınız genç olsa gerek, ama bu kültür "biz babadan böyle gördük" mantığı ile haraket ettiği için genelde hiçbir konuda gelişemiyor. Tutturmuşsunuz "özümüz" diye. Kardeşim insan'da ki öz dediğin şey herkes de aynıdır. Ben sevgi dolu bir insanım. Ben barışcıyım. Ben insanları durduk yere hor görmem. Dış görüntüsü ile yargılamak ancak eski kafalılara yakışır. Madem eski kafalısın git mağarada yaşa ? Neden eski zamanlara göre daha moda olan elbiseler giyinirsin ve teknolojiyi kullanıyorsun ki ? Ama bunlar senin için bir ihtiyaç ve zevk meselesi olabilir, başka birisi saçlarını boyuyor diye olamaz ama o zaman özümüzden kopmuş oluruz değil mi ? Bu arada ben atacı birisi değilim. Özgür geldim dünyaya. Benim üzerimde hakkı bulunan kişi rahmetli annemdir. O bile beni bu şekilde yadırgamamıştır, çünkü bilir o kadarına bile ne olursa olsun hakkı olmadığına :)
"Özümüz" kelimesinden kastımın ilk çağlar olmadığını mutlaka anladın ama kendini haklı çıkarma çabasına girmenden ötürü lafı çarpıtıp duruyorsun. Kendi kültürün (eğer Türk isen) dura dura gidip de batı kültüründen yaşam tarzına dair bir şeyler alıyorsan işte özünden farklı yola sapanlar grubuna sen de giriyorsun demektir. Bunu teknoloji ile kıyaslaman da ayrı bir kafa olmuş. Çağ teknolojinin zirve yaptığı bir çağ ve ben de çağın getirdiklerini kullanıyorum. Fakat çağ bana renkli, tavuz kuşları gibi saç modelini getirdi diyerek saçma sapan sözde tarzlara özenerek eğilim göstermiyorum. Dünyada ve ülkemde olanlardan haberdar olmak için haberleşme araçlarını, birileriyle iletişim kurmak için iletişim araçlarını, bir noktadan başka bir noktaya gidebilmek için ulaşım araçlarını kullanıyorum vs. Yani teknolojinin getirdiği şeyleri hayatımı kolaylaştırmak adına kullanıyorum. Teknolojiyi alıp da batı kültürünün hiçbir faydası olmayan ve hatta insanı kendi kültüründen koparan şeylerle kıyasa tutman da ayrı bir içler acısı durum maalesef. Köle kelimesinin de sadece eski çağlarda geçerlilik gösterdiğini, bu çağda kölelik diye bir şey olmadığını düşünüyor olman, nasıl bir zihin yapısına sahip olduğunu da ortaya koyuyor, merak etme...

Sizinle konuşulmaz. Çünkü siz kendi kendinizle çelişiyorsunuz ve kendi kusurlarınızı görmekten çekiniyorsunuz. Ne oldu teknolojiyi senin ataların mı buldu? Hayır, ama kullanıyorsun batı zihniyetini. Ama konu sen olunca faydalanıyorum, yok bu benim tercihim gibi tutumlar sergiliyorsun. Sen nerden biliyorsun batının bana renkli saçları dayattıgını? Sen de olan akıl ve istenc ben de yok mu bunu kim söylüyor? Ben kendim seçtim punk olmayı. Ve isin özünü anlatan bir yazı yazdım. Bunun batı dogu kuzey ile alakası yok. Hadi gule gule sana. Bu arada ben sana köle olmadigi mi solemedim. En azından kendi hayatımı baskalarina bırakmadım. İstedigim gibi saçlarımı boyadım. Senin gibi köleliği pekistirmiyorum. Rahat bırakın insanların görünümlerini :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı