Erkekler mi kadınlar mı daha fazla hakka sahip?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu bana yasalardan bahsediyorsun. Sen hangi yasadan bahsediyorsun? Sapıkları el üstünde tutan düzen insanlarının söz de yasalarından mı bahsedeceksin bana? Sanırım hiç yakın olan kadın arkadaşın olmadı. Benim tanıdığım neredeyse her kadın en azından bir erkek tarafından taciz edilmiştir. Sürekli olarak hala bile Facebook üzerinden taciz ediliyorlar. Bunu bilmek istersen en azından fake bir kadın Facebook profil oluştur kendine, bak bakalım ne tür yazılar yazan erkekler olacak sana. Çok basit kabaca bir örnek bu. Rahmetli annem bile Facebook duvar kağıdı fotoğraf kısmına ablamın fotoğrafını koymuştu zamanında, ve 50 kişi bu yüzden yazmıştı. Sen düşün gerisini.
Lütfen, bir erkeği haksız yere erkeğim üzerinde tutan bir madde yazın. Son yazdığınız 3 mesajdan bu tartışmanın kronik bir feminist ile yapılan anlamsız çığlık savaşından öteye gitmeyeceği anlaşılıyor. Benim bu forumdaki amacım yanlışa tarafsızca yanlış demektir. Ne olursa ve kim olursa. Lakin bunu yapacağım diye kimse ile laf savaşına girmem. Bu kadar cevap yazmam fazla bile. Ne demek istediğimi anladığınızı çok iyi biliyorum. Sizde anladığınızı farkediyorsunuz. Sanırım daha fazla yazmaya gerek yok. Lütfen, farklı bir şey söylemeyecekseniz etiketleyerek kendinizi ve beni yormayın. Tekrar ve son kez saygılar, sevgililer.

Evet daha üstün. Ama bunun suçu kadınlar değil, her önüne gelene nefes alsın yeter kafasıyla bakan Türk erkekleridir.

Hala üstün mü diyorsunuz cidden? Sizin aileniz hiç giyi giyiminize karıştı mı? Sanmıyorum. Peki kız olsaydınız? Çıplak giyinme erkekler bakar bu mu üstünlük?
İnternete gir ve sahte taciz iftarsı yüzünden dayak yiyenler yaz. Sadece bunu yap başka bir şey değil. Şiddet şiddet diyorsun ya. Bu da psikolojik şiddettir. Bir insana tacizci suçlaması atmak. Ayrıca o kişi bir de çevreden dayak yerse bu da fiziksel şiddettir. Bunu yaşayan çok kişi var.

Hocam ben ne diyorum siz ne diyorsunuz?

Geçin bu işleri. Cinayette kurban olma konusunda bile erkek %81 ile başı çekiyor farkla.
Asıl Erkeklerin "malenizm" tarzı bir şey ile birlik olsunlar.
Erkek ölünce haber bile olmaz. Aile içinde 1,5 kat kadınlar kurban ama bu genelin farklı olduğunu değiştirmez.
Kimse ölmesin. Herkes aynı haklara sahip olsun. Kadın/Erkek diye konuşulmasına karşıyım. İnsan diyelim.

kuresel-cinayet-arastirmasi-raporu-2019-1.jpg

100 kişi cinayete kurban gidiyor ise;
81'i erkek.
19'u kadın.
Parner arasında cinayetlerde kadınlar %82 desen. 19'un %82'si yine 15 falan eder.
Erkeklerden 81 kişi ölüyor. Ses yok.

Dostum biz şu an ülke adaletinden bahsediyoruz, hayat değil. Hayat adaletinde de, istisnalar dışında kadınlar üstün.

Hocam siz de hala üstün diyorsunuz. Ben hayat adaletin de kadınlar üstün değildir diyorum. Peki neresi üstün bana söyle.

Hocam siz de hala üstün diyorsunuz. Ben hayat adaletin de kadınlar üstün değildir diyorum. Peki neresi üstün bana söyle.
Bunlar size göre küçük şeyler olarak görülebilir, fakat bir erkeğe göre çok, cinsiyetçiliktir.

Buna her gün şahit oluyorum, neredeyse her konuda, kadına öncelik veriliyor. Asansörde kime öncelik veriliyor? Veya herhangi bir sırada? Veya kim daha iyi muamele görüyor? Tabii ki kadınlar. Gidin birisine ve test edin: bir yere gitmek istediğinizi ama nasıl gideceğinizi bilmediğinizi söyleyin. Bunu bir erkek ile sırayla yapın. Sorduğunuz kişi kadına daha iyi yardımcı olacaktır. Çünkü kadınlar daha üstündür fikirleri var insanlarda.

Okullarda bile oluyor bu kadınlar önceliği okullar. Bakın eğitim gördüğümüz yer. Özellikle her gün şahit oluyorum ama sıkıntı çıkmasın diye sesimi çıkarmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı