Erken yaşta evlilik hakkındaki düşünceleriniz neler?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Son zamanlarda çevremde erken yaşta evlenen (23-25 yaş aralığında) kim varsa boşanmaya başladı. Kimi 3-4 kimi 7-8 yıl evlilikten sonra boşanıyor. Sizce erken yaşta evlilik ne kadar mantıklı? Siz olsanız kaç yaşını beklerdiniz?

28 yaşındayım ve bekarım. Erken yaşta evliliğin de mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Kız ya da erkek sanki ailesinin başına kalkıyormuş hissiyatı veriyor bana erken evlenenlerde.

Mantıksız değil ancak şu ekonomide erken evlilik zor görünüyor. Açıkçası eskisi gibi kadın zorluklara çokça fazla birlikte dayanamıyorlar. Ev geçindiremeyince huzursuzluk çıkıyor, huzursuzluk boşanmalara yol açıyor. Anlaşarak boşanabiliyorlarsa iyi, sonra sonu ölümlerle bitiyor maalesef.

Saçmalık. Hatta ben evlenmeyi hiç düşünmüyorum. Çok zahmetli bir iş. Herkesin üstesinden gelebileceğini düşünmüyorum. Ben üstesinden gelememekten korkuyorum. İleride malum sıkıntılar ortaya çıkıyor. Evlenmeyip keyfime bakmak daha iyi bana göre.

Benim de var tanıdık onlarda geçinemiyor, zaten evlilik hakkında olumlu düşünmüyorum erken evlilik gençliği bitirmek, hayattan soğumak, hele bu ekonomide kendini çürütürsün, eşini bıktırırsın, çocuğa isyan ettirirsin.

Geri
Yukarı