Erzincan'da TurkNet nasıldır?

_keylan_

Hectopat
Merhabalar, umarım akşamınız güzel geçiyordur.

Uzatmadan konuya geçmek istiyorum.
Erzincan'da oturuyorum. Apartmanda VDSL2 altyapı var ve evimde herhangi bir ISS bağlı değil. TurkNet almayı düşünüyorum fakat pek emin değilim. Kendi internet sitesinden altyapı sorguladığım zaman bana maximum 83Mbps hızında internet verebilecekleri yazıyor. Diğer ISS'ler de aynı.
Ek olarak NetSpeed sitesinde boş port olduğu yazıyordu.

Asıl sorum şu, malum Erzincan da oturduğum için TurkNet başvuru süreci çok uzun sürer mi?
Sürer ise başka hangi ISS önerirsiniz?

Önceliklerim her zaman tahütsüz olan ISS'lerde.

Not: Eğer TurkNet alırsam modem olarak Keenetic Extra DSL almayı düşünüyorum. Sizce doğru bir seçim mi?

Merhabalar, umarım akşamınız güzel geçiyordur.

Uzatmadan konuya geçmek istiyorum.
Erzincan'da oturuyorum. Apartmanda VDSL2 altyapı var ve evimde herhangi bir ISS bağlı değil. TurkNet almayı düşünüyorum fakat pek emin değilim. Kendi internet sitesinden altyapı sorguladığım zaman bana maximum 83Mbps hızında internet verebilecekleri yazıyor. Diğer ISS'ler de aynı.
Ek olarak NetSpeed sitesinde boş port olduğu yazıyordu.

Asıl sorum şu, malum Erzincan da oturduğum için TurkNet başvuru süreci çok uzun sürer mi?
Sürer ise başka hangi ISS önerirsiniz?

Önceliklerim her zaman tahütsüz olan ISS'lerde.

Not: Eğer TurkNet alırsam modem olarak Keenetic Extra DSL almayı düşünüyorum. Sizce doğru bir seçim mi?

TurkNet fiber destek ekibinde çalışıyorum. Bakır altyapı kullanacağınız için başvurunuz direk Türk Telekom ekiplerine iletilecek. Yani tamamen iş Türk Telekom'da oluyor. O anki iş durumuna bağlı yoğunluk arıza vb. yok ise hemen gelip porta kablonuzu bağlarlar.

Modem içinde Technopat YouTube'da inceleme görmüştüm güzel modem uzun süre ASUS AC-750 kullanmıştım ve çok kullanıcı var VDSL de. Bu modemi de düşünebilirsin.

TurkNet fiber destek ekibinde çalışıyorum. Bakır altyapı kullanacağınız için başvurunuz direk Türk Telekom ekiplerine iletilecek. Yani tamamen iş Türk Telekom'da oluyor. O anki iş durumuna bağlı yoğunluk arıza vb. yok ise hemen gelip porta kablonuzu bağlarlar.

Modem içinde Technopat YouTube'da inceleme görmüştüm güzel modem uzun süre ASUS AC-750 kullanmıştım ve çok kullanıcı var VDSL de. Bu modemi de düşünebilirsin.

Peki başvuru yaptıktan sonra internetin gelmesine kadar tahmini kaç gün sürer?-

ASUS modemlerini çok öneren var fakat Keenetic gibi işletim sistemine sahip başka modem görmedim. İşletim sistemi kullanışlı olan başka bir modem önerir misiniz?
İstanbul'da değilsen hiç TurkNet'e güvenme.

Neden? Sıkıntılı mı? Başka ISS önerir misiniz?

Hocam merhaba konu ile alakasız ama ben de TürkNet Fiber (Gigafiber) kullanıyorum ve aradığımda veya destek kayıtlarıma genelde "Muharrem R. " ismindeki kişi yanıt veriyor. Bu temsilci siz misiniz?

Son düzenleme:
İstanbul'da değilsen hiç TurkNet'e güvenme.
Doğru olmayan bir düşünce. Kastamonu'nun dağına bile 2 günde bağladılar.
Düzenleme: TT ekipleri bayramdan sonraki ilk cumartesi gerekli bağlantıları yaptı fakat il merkezindeki TurkNet ekiplerinin buradaki köylere cuma günleri gelmesinden dolayı 5 gün daha oturup beklemek zorundayım. Ama normal karşılıyorum. Burada kaç kişi TurkNet'ten hizmet alır ki?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı