Erzurum fazla şişirilmedi mi?

mr.esat

Centipat
Katılım
17 Mayıs 2020
Mesajlar
2.289
Yer
Konya
Aksine şişirilmedi, gereksiz yere sizin gibi insanlar linçledi.
 

tokenburak0

Picopat
Katılım
6 Mayıs 2020
Mesajlar
346
Makaleler
1
Çözümler
3
Yer
Kiev
Merhabalar bu konuyu açma sebebim Erzurum adlı Türk oyununun fazla şişirilmesi ve gerçek anlamda çiftlik oyun (çiftlik bank) olması. Yayıncılara 2 Key atıp insanlara iyi oyunmuş gibi gösteriyorlar açıkçası ben bunun dolandırıcılıktan farkının olmadığını düşünüyorum. Oyun zaten dümdüz fikir oynanış yapısal olarak The Long Dark'ın aynısı.
Bu esinlenmek sayılmıyor yani gerçekten 2 oyundan anlamayan dilenci yayıncıya burada özellikle kitlesinin çoğunluğu kendisi de dahil olmak üzere oyunlardan anlamayan 12-15 yaş arası kız çocuklardan oluşan "Pquenn" adlı yayıncımız büyük bir faktör. Üstüne oyunu oynamadığı halde ortalıkta kuduz köpek gibi saldıran bir kitle gördüm.
Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.
Not: Köstek olmayın destek olun mantığı bu tür oyunlarda saçmadır. Bu oyunları yapanlar iyi bir oyun yapayım diye değil nasıl kolay yoldan para kazanırım diye düşünüyor. Zaten azıcık oyun oynayan her insan bu oyunda milli duyguları sömürerek para kazanmayı mı yoksa gerçekten iyi bir oyun yapmayı mı istediğini anlar.
Bakınız bana göre şu oyun çok daha iyi ve özgün bir yapıya sahip ve bir şey başarmak için uğraşan bir yapım.

Şimdi burada isim versem sorun olur o yüzden isim vermeyeceğim ama biliyorsundur sende ve bence yayıncı arkadaş burada sadece eleştirmiş hakaret etmemiş "ben böyle oyunun..." falan dememiş ha kişiye göre değişir yayıncıya oynatmak değişik bir reklam stratejisi ama Türkiye pazarına yapılan oyundan bence bir halt olmaz (linç yiyebilirim) bence Türkiye pazarında gelişmek için uluslararası pazara oyun çıkartıp dünyaya Türkiye'nin adını duyurcan elin İngiliz'i ne bilsin erzurumu? (bakın yanlış anlamayın)
 
KS
Weritoze

Weritoze

Femtopat
Katılım
10 Aralık 2020
Mesajlar
66
Anlamadım ki. Oyunu mu eleştiriyorsunuz yoksa işini hakkıyla yapan yayıncıları mı eleştiriyorsunuz? Metmellow, elraenn gibi yayıncılar oyuna iyi demiyorlar zaten. Gerçek neyse onu söylüyorlar. Pquenn'i bilmiyorum.

Ben yayıncılık adı altında dilencilik yapanları ve oyun adı altında çiftlik bank oyunu yapmalarını eleştiriyorum işini iyi yapan kimseye laf söyleyemem.
 

Axioya

Hectopat
Katılım
14 Haziran 2016
Mesajlar
1.960
Makaleler
8
Çözümler
10
Yer
Ankara
Bence de gerçektende öyle. Çok abarttılar Cyberpunk'a iki üç bug var diye demediklerini bırakmadılar.

Cyberpunk'ta "iki üç bug" da yok yani abartmayın. Bence Cyberpunk ile bu oyunun durumları oldukça farklı.
 

aydos_33

Centipat
Katılım
18 Kasım 2020
Mesajlar
2.126
Makaleler
1
Çözümler
11
Yer
39.92511154100087, 32.83730280415794
Bilmiyorum kanka ben pek yayıncı izleyen biri değilim kendim oynama konusu daha iyi geliyor.

Jahrein oyunu beğenmemişti ve iade etmişti sanırsam. Sonra başladı atışmalar.
 

theomgcat

Centipat
Katılım
21 Kasım 2020
Mesajlar
1.217
Çözümler
2
Hocam oyun kötü bende sevmedim, oynamadım, almamda ama adamın ayağına sıkarsın böyle olunca direkt kafa atmazsın. İleride bu adam hatalarından esinlenerek iyi bir yerlere gelmeye çalışır eğer ben uğraşmadan para alayım derdindeyse zaten piyasadan silinir. Oyunu yapan kişileri sevmedim açıkçası ama bu ileride kötü işler yapacakları anlamına gelmiyor. Adamların şansını elinden almamak lazım dediğim gibi ayağına koluna sıkacaksın kötüyse, direkt hs atarsan o adamın ilerideki şansını da mahvetmiş olursun, piyasadan silindir gitti yani.
 
Yukarı