Eş cinsellik karşıtlığını anlayamamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu aralar çok homofobiğe denk geldim, kafayı yiyeceğim neredeyse. Bir insan nasıl olur da iki yetişkin insan arasında olan ve herhangi bir baskı zorlama vs olmayan bir ilişkiye burnunu sokma hakkına sahip olduğunu düşünür? Ben bunu asla anlayamıyorum. Ha erkek erkekle sevgili olmuş, ha erkek kızla sevgili olmuş. Size ne? Onların arasındaki ilişki ve iki tarafın da rızası varsa size ne? Gerçekten size ne? Asla anlayamıyorum bu insanları.
Konu açma sebebimin bir diğer nedeni de homofobikleri bulup engellemek için kolaylık sağlayacak olması.
Bu arada herkese homofobik diyen bir SJW kesinlikle değilim, insanlar eş cinsel ilişkiyi sevmeyebilir ama başkasının ilişkisine karışma hakkı yok. Sen sevmiyorsan sen eş cinsel olma kardeşim, onlar istiyorsa sana ne?
Forumda ilk defa benim gibi düşünen birini gördüm, geçen bunları söylediğim için linç yemiştim. Benlik sorun yok yani isteyen istediğini yapar millete mi düştü günahı sevabı. Tek katıldığım yönleri bazen fazla göze sokulması, diyorlar ki bizde normal insanız o zaman göze sokmayın sonuçta bizim gibisiniz. Neyse ben saygı duyuyorum herkes kendine baksın diyorum.

Eş cinsel olup olmamak mesele değil, bir insanın eş cinsel olup olmadığını bildirmek için yaptığı çevresini rahatsız edici hareketler, ortamda normalmiş gibi ayool deyip değişik kahkahalarda bulunmak ve mide bulandırmak problem burada. Yoksa eş cinsel olup toplumdan ayrılmadan mutlu mesut ilişki kuran insanlar gördüm çalıştığım ortamlarda ama artık yeni moda eş cinseller çıkıp yüksek sesli, rahatsız edici şekilde milletin midesini bulandırması problem. Ama tabii biz bu rahatsız olduğumuzu belirtince problem ama rahatsız edince eş cinsellik düşmanı, inanılmaz...
Sonunda biri iyi anlatmış.

İnsanların üremesi çok matah bir şey de sanki. Akraba evliliklerinden binlerce çocuk sakat doğuyor ülkede ama sorun çocuk yapamayanların birbirini sevmesi :)

Hocam dediklerinize katiliyorum fakat bu normallestirilirse ve insan buna yonelim göstermeye baslarsa o zaman devletin nasıl bir politika izlemek zorunda kalacak?
Birçok devlet şu anda uremeyi on plana cikarmaya hala calismiyor mu özellikle ülkemizde. Uzun vadede riskli olmaz mi peki?

Bir insan escinselligi sevmeyebibilir bu da seni ilgilendirmez bu durumda bu tip insanlarla muhatap olmaz sevmeyebilir sevmek zorunda da değil bir zarar veya nefret söyleminde bulunmadığı sürece özellikle bazi insanlar eş cinselleri sevmiyorlar takılmıyorlar çevresinde tutmuyorlar çünkü bu tarzda insanların onların hayatına etki etmesini veya çocukları varsa bu tip insanlardan akıl almasını istemiyorlar gayet anlaşılır bir durum. Kimseye karışmadığın saygı duyduğun sürecede bir sorun yok eger hakaret ve şiddet durumuna giriyorsa o zaman homofobik diyebiliriz ama ben daha çok homobofik değil de bazı insanların kendi hayatlarında sevip onaylamadığı bir şey olarak görüyorum bunu herkese homofobik damgasını vurmak olmaz ve gayet normal bu aynı başka dinden veya başka bir tiplemeyi sevmemek gibi bir şey.

Hocam dediklerinize katiliyorum fakat bu normallestirilirse ve insan buna yonelim göstermeye baslarsa o zaman devletin nasıl bir politika izlemek zorunda kalacak?
Birçok devlet şu anda uremeyi on plana cikarmaya hala calismiyor mu özellikle ülkemizde. Uzun vadede riskli olmaz mi peki?
Ülkemizin üreme politikası başlı başına saçmalık onun dışı uzun vadede riski olmaz çünkü kimse zorla eşcinsel olmaz. Avrupa da öne çıkartmaya çalışmalarının sebebi ise yaşlı nüfusun çok fazla olması ama bunun nedeni daha çok condom vs. olabilir.

Azalması lazım zaten. Dünya kaldırmıyor artık. O yüzden destekliyorum. Beni de ekle o gizli ajandayı takip edenler listesine 😎

Azalması için genç insanların doğmamasını engellemek saçma. Bütün 90 yaşı geçen insanlar öldürülse daha çok yararı olur.

Birincisi zaten eşcinsellik normal bir şey. İkincisi kimse ''aa herkes eşcinsel ben de eşcinsel olayım'' demiyor. Bu özenilerek sahip olunacak bir şey değil.

Birincisi zaten eşcinsellik normal bir şey. İkincisi kimse ''aa herkes eşcinsel ben de eşcinsel olayım'' demiyor. Bu özenilerek sahip olunacak bir şey değil.

Normal birşey ise normal birşeymiş gibi yaşayın o zaman. Etrafta sevişip eylem yapmanızı gerektiren herhangi bir sebebi var mı? İnsanlar sizden yalnızca o eylemlerden nefret ediyor.

Doğal secilimden kusurlu özellikler geçebiliyor kaç saattir onu söylüyorum eşcinsellik dediğin şeyin doğal seçilimle aktarilma imkanı zaten yok. Bunun dışı nedenleri hala tam bilinmiyor eşcinsel olmanın.
Abi dogal secilimle aktarim ne ki? Ben ilk defa duyuyorum. Neyi aktarıyor seçilerek? Dogadan elenirken "al yavrum su genlerimi lazim olur" falan mi diyor? Tanim eksikliginiz var. Dogal secilim ne demek tam bilmiyorsunuz. Ya da ben cahilim bu konuda, lütfen aydinlatin.

İster eşcinsel olsunlar ister olmasınlar. Kimse dizilerden, filmlerden eşcinsel olmaz. İnsanların gözüne sokmadığınız sürece de kimse sizi umursamaz kimseyi de ilgilendirmez bu konu.
Görünürlük yaratmak bu insanlar icin gereklilik. Ozellikle Turkiye özelinde konuşuyorum. Orta Dogu cehaletinde insanlarin evlerinde oturup toplumun bu bireylerini benimsemesini mi beklemeliyiz? Göze sokmak gerekiyor, bunu soylemek lazim. Ama bunu maddi cikarlar guderek reklama cevirme davranisini kimse kanıksamıyor zaten. Queer baiting diyoruz buna.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı