Eş cinsellik karşıtlığını anlayamamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu aralar çok homofobiğe denk geldim, kafayı yiyeceğim neredeyse. Bir insan nasıl olur da iki yetişkin insan arasında olan ve herhangi bir baskı zorlama vs olmayan bir ilişkiye burnunu sokma hakkına sahip olduğunu düşünür? Ben bunu asla anlayamıyorum. Ha erkek erkekle sevgili olmuş, ha erkek kızla sevgili olmuş. Size ne? Onların arasındaki ilişki ve iki tarafın da rızası varsa size ne? Gerçekten size ne? Asla anlayamıyorum bu insanları.
Konu açma sebebimin bir diğer nedeni de homofobikleri bulup engellemek için kolaylık sağlayacak olması.
Bu arada herkese homofobik diyen bir SJW kesinlikle değilim, insanlar eş cinsel ilişkiyi sevmeyebilir ama başkasının ilişkisine karışma hakkı yok. Sen sevmiyorsan sen eş cinsel olma kardeşim, onlar istiyorsa sana ne?
Başta şahsen ben de doğru bulmuyorum engellenecekler listesine ekleyebilirsiniz.

Bu kişiler ve destekleyenler eğer her bir şeye saygı duyabilirse ben de karşı tarafa saygı gösteririm ayrı mesele.

Abi dogal secilimle aktarim ne ki? Ben ilk defa duyuyorum. Neyi aktarıyor seçilerek? Dogadan elenirken "al yavrum su genlerimi lazim olur" falan mi diyor? Tanim eksikliginiz var. Dogal secilim ne demek tam bilmiyorsunuz. Ya da ben cahilim bu konuda, lütfen aydinlatin.

Görünürlük yaratmak bu insanlar icin gereklilik. Ozellikle Turkiye özelinde konuşuyorum. Orta Dogu cehaletinde insanlarin evlerinde oturup toplumun bu bireylerini benimsemesini mi beklemeliyiz? Göze sokmak gerekiyor, bunu soylemek lazim. Ama bunu maddi cikarlar guderek reklama cevirme davranisini kimse kanıksamıyor zaten. Queer baiting diyoruz buna.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yürüyuslerde şu tarz şeyler oluyor.

Bu aralar çok homofobiğe denk geldim, kafayı yiyeceğim neredeyse. Bir insan nasıl olur da iki yetişkin insan arasında olan ve herhangi bir baskı zorlama vs olmayan bir ilişkiye burnunu sokma hakkına sahip olduğunu düşünür?
O gelişmemiş ülkelerde olan bir durum. Gelişmiş ülkelerde böyle bir durum söz konusu değil neredeyse. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yürüyuslerde şu tarz şeyler oluyor.
Evet hocam istediğiniz ilgiyi alamadığınıza göre videoyu onuncu kez repost atmaktan vazgeçeceğinize inanıyorum.

Görünürlük yaratmak bu insanlar icin gereklilik. Ozellikle Turkiye özelinde konuşuyorum. Orta Dogu cehaletinde insanlarin evlerinde oturup toplumun bu bireylerini benimsemesini mi beklemeliyiz? Göze sokmak gerekiyor, bunu soylemek lazim.
Eşcinseller böyle yapmaya devam ettikçe halk onlardan daha da nefret eder eğer ki kendilerine saygı duyulmasını istiyorlarsa bu yaptıklarını yapmamalılar eşcinsellerin sorunun çözümü bu değil.

Sevmezsin saygıda duymazsın belki ama bu konuda hakkında hiç birsey yapmaya hakkın yok nefret söyleminde de bulunamazsın

Aynen kardeşim eskiden yoktu bunlar hep yeni nesil moda oyunları bölecek Türk halkını lgbt

Herkes Love is Love sloganını anlasana sorunlarımız azalacak gibi hissediyorum.

Yatak odalarında ne yaptıkları beni ilgilendirmez ama tutupda sosyal medyada ve sokakta gözümüze sokmaya çalışırlarsa bu durumdan hoşnut olmam.

Kimsenin bir şeyi göze soktuğu yok, öyle algılıyorsun çünkü sana anormal bir şey gibi geliyor. Onlar sadece haklarını arıyorlar. Sen nasıl evleniyorsan, onlar da evlenmek istiyor mesela.

Türkiye'deki yürüşleri kastetmiyorum, orası çok ayrı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı