Esad'dan, CB Erdoğan'a 'Şam'a heyet göndermesine şartlı teklif'

CB Erdoğan'ın Esad ile görüşecek misiniz sorusuna, "Siyasette küslük dargınlık olmaz, eninde sonunda adımlarımızı atarız” dedikten sonra, Suriye Başkanı Esad, Erdoğan'ın 'Şam'a heyet gönderme' teklifini şartlı reddetti;

Suriye başkanı Esad: "Üçüncü bir ülke belirlenirse, orada görüşülebilir."
71w4jl.gif

Ben Esad'ın yerinde olsam mümkünatı yok görüşmem. Hazır ülkeden bir boka yaramayan adamları da yollamışım Türkiye'ye daha ne.

Bir ülkenin cumhurbaşkanı veya başkanı menfaat neyse ona göre hareket eder. Bu her ülkede böyle. Devlet aklı birey aklı gibi işlemez. Devlet işine akıl sır ermez diye boşuna dememişler. Geçmiş tarihi okuyun anlarsınız. Esed ile görüşmeyi çoktan geciktirdiler bile. Ama bana göre Esed bir kukla. Görüşmeye değecek biri değil. Kuklayı tutan el izin vermesi lazım.
Siyaset böyle bir şey işte dün katildi bugün kanka olur. Bu arada naz yapma Esad elbet görüşeceksin, Putin olmasa bir hiçsin bu da bir gerçek.
Biz buna menfaat veya siyaset demiyoruz, ülke yönetimini bilmeme ve cehalet diyoruz. Dış politikada yapacağın hataların bedelini uzun suretle ödersin.

Görüşmek yok kuzey suriye bizde kalacak. Esad tarafı zaten güçsüz elimiz güçlüyken niye böyle bir saçmalık düşünülür ki?

@TC Zafer Arslan bu Esad'ı anlamıyorum arkadaş. Geçenlerde Suriyeliler ülkesine dönsün çağrısı yapmıyor muydu? Şimdi neden istemiyor bu Suriyelileri?
Mevzular öyle istiyor istemiyor değil. Orda milliyetçi sosyalizm anlayışı var. Ülke vatandaşları asla benimseyemez bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı