Escape from Tarkov saçmalığı

Geçmiş olsun oyunu geliştiren ve yayınlıyan firma olan BattleState Games çok ilgisiz oyunun durumuda çöp durumda zaten hilesi olsun FPS olsun garip garip hatalar olsun oyun 7 yıldır betada zaten bir de oyuna düzenli zam yapmaya başladılar para kazanmak için oyun yapıyorlar artık yapacak bir şey yok saçmalık.
Kesinlikle katılıyorum. Ben 2021 yılın da yaklaşık 350₺'ye ozamanın kuruna göre almıştım. Alma sebebim de; Oynanış mekanikleri, atmosferi tam aradığım türdendi. Hatta oyunu 2017-2018 gibi gameplay trailer'larından görmüştüm ilk. Sonra twitch olsun, youtube olsun, büyük patlama yaptı oyun ve bende paramı biriktirip aldım. Oyunu bugüne kadar toplasanız 2 ay kadar vakit verebilmişimdir. Oyun genel anlamda çok iyi, çatışmalar, sesler, atmosfer, gerginlik vs. Sorun şu ki; Oyunu düzgünce oynayabilmeniz için birinci bilmeniz gereken harita bilgisi, çünkü oyunda harita yok, var ama nerde olduğunuzun işaretli olarak gösterildiği bir harita, gps sistemi yok. Haritayı öğrenip oyunda elde ettiğiniz ganimet vs. çıkartmak için çıkış noktalarına size verilen süre için de ulaşmanız lazım. Ayrıca oyun da hızlı seviye atlamak, bazı satın alınabilir eşyaların kilitlerini açmak için görev yapmanız gerekebilir. Görevler de doğal olarak harita bilgisine ihtiyacınız var. Diyelim ki harita bilgisi, görev bilgileri, itemler hakkın da ki çoğu bilgiyi öğrendiniz. Gel gelelim oyunun "Beta" sürümünde ki sisteme. Yani "Wipe", evet oyun da wipe sistemi var. Genel de her altı ayda bir oyuna wipe gelir. Bununla birlikte oyuna yeni silah, item, görev veya görev değişikleri, yeni boslar gibi içerik getirirler ve önceki ilerlemenizi sıfırlayıp buradan devam etmenizi isterler. Bütün oyuncuların itemleri, seviyeleri, yaptıkları görevler sıfırlanıyor anlıyacağınız. İleride oyunun tam sürümü çıktığında bu wipe sisteminin kalkacağı söyleniyor, görüceğiz. Yani oynayacaksanız seviye farkınız açılmadan, en azından oyunun haritasını görev sistemlerini öğrenmek amaçlı wipe başını bekleyebilirsiniz. Beni en çok sinir eden, birçok kişiyi sinir eden durum "Hileciler". Oyun da inanılmaz hileler ve hileciler var arkadaşlar. Yani gidip bir youtube'da izleyin. Uçanlar, envanterinizi görüp ona göre adam seçmeler, ışınlananlar, ölümsüzler vs. Gerçekten sizin oyun zevkinizi yok ediyorlar. Ayrıca yeni hileci türleri çıktı. Normalde öldüğünüz de, sizi öldüren kişinin nickname'i yazar. Bot öldürdüyse bot'un ismi, PMC yani gerçek biri öldürdüyse de onun ismi yazar, fakat bu yeni hile ile adamlar nickname'ini gizliyorlar ve sizin obları report etmenizi engelliyorlar. Bu ve bunun giib durumlar ne yazık ki ben oyuna başladığım tarih olan 2021'den beri devam ediyor. Belki daha öncesinde de vardı. Oyunu aldıysanız veya almadıysanız tam sürüme çıkmasını bekleyebilirsiniz. Hali hazırda oyun şuan hileci ve aşırı kötü optimizasyon sorunlarıyla uğraşıyor. Dediğim gibi oyunu almadıysanız bekleyin, değerlendirin. Bakarsınız oyun düzelir ona göre alabilirsiniz. Ah Nikita abi yaktın bizi.

İnan oynamıyorum diye satacaktım. İncir ağacı dikdiler bana.
Onur selam, ben de tarkovu aralıklar oynayan biriyim. Durum garibime gitti . Discord da resmi EFT sunucusu yetkilisine ulaştım durumunu anlattım. cevabı şöyle idi
" Selamlar. Burada bir terslik var, kullanıcıyı yönlendirebilirseniz çok sevinirim."
eğer kendilerine ulaşmak istersen bilmiyorum burada Dc paylaşmam sorun olur mu dişye direk paylaşmıyorum. Sanırım sorunun çözülecek bir şey

Ben geçen sene gittim Escape from Tarkov satın aldım. Euro üzerinden TL'ye güncel olarak dönen bir fiyatı vardı. Ve gerçekten pahalıydı. Hayatımdan dolayı giremedim edemedim oyuna vs. geçen gün başlamak istedim. Bir baktım 'hesabınız engellendi' gibi bir şey yazdı. Dedim Allah Allah, birkaç kez girdim ben bu oyuna. Neden şimdi öyle yaptı diye, şifre sıfırlama gönderdim. Baktım şifre sıfırlama maili geliyor ama tıklıyorum linki hata diyor. En son desteğe yazdım ve 'hesabınıza uzun zamandır girmediğiniz için, önlem maksatlı bu yasa gereği kalıcı olarak kaldırdık' dedi. Ve oyuna girmemekti tek suçum. Hile kullandın vs dese anlayacağım. Ben hayatımda böyle saçma sapan bir oyun şirketi görmedim. Hem param gitti. Hemde oyunu oynayamadım. Sözleşme de imza attırdık diyor. İşim gücüm yok 200 satır İngilizce pragrafı mı okuyacağım? Kimse okumuyor ki. Öyle böyle paramın üstüne yattılar. Uzun süre Escape from Tarkov oynamazsınız, hesabınız 'artık' güme gidiyormuş arkadaşlar. Fotoğrafta atıyorum.

Kendimde bu oyunun oyuncusuyum. Daha bir kere boyle bir olayla karsilaamadim. Ve arkasaslarin yaxdigi gibi galiba hesabiniz calinip hile kullanilmis. Yoksa EULA'da inaktivite ile alakali gram bjrsey yok.

Almamak için tonla nedeni var oyunun, paranıza yazık olur.
Oynayabilene guzel oyun. Ben oynuyorum ve seviyorum, zevk meselesi,

Ben geçen sene gittim Escape from Tarkov satın aldım. Euro üzerinden TL'ye güncel olarak dönen bir fiyatı vardı. Ve gerçekten pahalıydı. Hayatımdan dolayı giremedim edemedim oyuna vs. geçen gün başlamak istedim. Bir baktım 'hesabınız engellendi' gibi bir şey yazdı. Dedim Allah Allah, birkaç kez girdim ben bu oyuna. Neden şimdi öyle yaptı diye, şifre sıfırlama gönderdim. Baktım şifre sıfırlama maili geliyor ama tıklıyorum linki hata diyor. En son desteğe yazdım ve 'hesabınıza uzun zamandır girmediğiniz için, önlem maksatlı bu yasa gereği kalıcı olarak kaldırdık' dedi. Ve oyuna girmemekti tek suçum. Hile kullandın vs dese anlayacağım. Ben hayatımda böyle saçma sapan bir oyun şirketi görmedim. Hem param gitti. Hemde oyunu oynayamadım. Sözleşme de imza attırdık diyor. İşim gücüm yok 200 satır İngilizce pragrafı mı okuyacağım? Kimse okumuyor ki. Öyle böyle paramın üstüne yattılar. Uzun süre Escape from Tarkov oynamazsınız, hesabınız 'artık' güme gidiyormuş arkadaşlar. Fotoğrafta atıyorum.
muhtemelen sözleşmede yazıyorsa bile yasal değildir.

Geri
Yukarı