Eşcinsellik ve neden doğal bir şey olduğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle bir şey yok. Eşcinsellik hastalık değildir diye bir daha söylemeyeceğim. Lütfen araştırın.
Ben eşcinsellik hastalıktır diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Sadece bu yönelimin tedavisi olduğunu okuduğumu ancak emin olmadığımı söylüyorum.

Öyle bir şey yok. Eşcinsellik hastalık değildir diye bir daha söylemeyeceğim. Lütfen araştırın.

Hastalık olamaz çünkü bir erkek başka erkege ilgi duyuyor ve hormon testine sokuyorsun her şey normal. Yani tamamen saglıklı bir erkek olarak sayılıyor testlerde. Ama eşcinsel. Ya da yine aynı kişi kadın olmak istiyor. Bu durum da hastalık diyemeyiz tamamen kafada biten bir şey. Psikolojik bir sorun.

Ben eşcinsellik hastalıktır diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Sadece bu yönelimin tedavisi olduğunu okuduğumu ancak emin olmadığımı söylüyorum.
Hastalık olduğu için tedavisi olur. Hastalık olmadığı için nasıl tedavisi olsun? Yönelim olduğu için tedavisi olmaz çünkü bunu durduramazsın.

Arkadaş fazla Evrim Ağacı izlemiş.

İnsan ve "Maymun" arasında tek fark, birinin ateşi bulup, yerleşik hayata geçmesi (ki bu iki basit olayın arasında bayağı bir zaman var), maymunların ise dümdüz devam etmesi.

Ortak ata, ve ata arasında çok fark var.
Ortak ata yazacaktım, küçük bir yanlış yapmışım dediğim gibi. Kusura bakmayın lütfen.

Dönüşüm terapisi adında bir şey var. Kişiyi heteroseksüal yapmayı amaçlayan bir teori ama işe yarayabilir bir şey olduğuna dair bir kanıt yok.

Eşcinsellik psikolojik hastalıktır.
F955B1DB-146F-4C1C-AC00-6779F3557FB6.jpeg

Hastalık psikolojik veya fiziksel olarak normal dışı olma durumudur. Eşcinsellik ise normal dışıdır.
Arkadaşım buradaki asıl hasta sensin. Neye göre normal değil? Hastalığın tanımını da güzel sallamışsın. En basit tanımıyla bir olgunun "hastalık" veya "anomali" ("anormallik") olarak değerlendirilebilmesi için, o unsurun bireyin ölümüne neden olması veya bireyin yaşam standartlarında fiziksel, biyolojik veya psikolojik bir kötüleşmeye neden olması gerekmektedir. Eşcinsellik, bunların hiçbirine neden olmamaktadır (tıpkı heteroseksüelliğin bunlara neden olmaması gibi).

Arkadaşım buradaki asıl hasta sensin. Neye göre normal değil? Hastalığın tanımını da güzel sallamışsın. En basit tanımıyla bir olgunun "hastalık" veya "anomali" ("anormallik") olarak değerlendirilebilmesi için, o unsurun bireyin ölümüne neden olması veya bireyin yaşam standartlarında fiziksel, biyolojik veya psikolojik bir kötüleşmeye neden olması gerekmektedir. Eş cinsellik, bunların hiçbirine neden olmamaktadır (tıpkı heteroseksüelliğin bunlara neden olmaması gibi).

Yani evrim evrim deyip. Neye göre normal degil demen olayları analiz etme yeteneginin olmadıgını gösteriyor. Bu evrim denilen şey de IQ seviyesi hep böyle bilinçli bir düzeyde miydi? Düşünsene tüm olayların bilincinde olmayan bir tür çogalmak istiyor(içgüdüsel olarak) ama eş cinsel. Ve yaşanan cinsel ilişkilerden hiçbir sonuç alınamıyor ve o tür/topluluk çogalamadıgı için yok oluyor. Yani anormallik olarak degerlendirmek için bir sebep çıkıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı