Eşit ağırlığa geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan proWXL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 352

proWXL

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 8100
Gtx 1050ti
Corsair vengeance 8gb
Asus prime h310m-k r2.0
Meslek
Öğrenci
Şuan sayısal 11. Sınıf öğrencisiyim
Notlar şu şekil
(1. Dönem 1.y-1. Dönem 2.y şekilde)
Fizik 43-14
Kimya 37-29
Biyoloji 60-?
Matematik 50-?
Edebiyat 63-?
İngilizce 93-?
Almanca 63-?
Tarih 57-?
Felsefe 17-?
Din 38-72
Eşit ağırlığa geçmek istiyorum ama "ne meslek olucam" korkusu var, hukukta düzgün biryer kazanmak için yüksek puan tutturmak lazım, ea da başka adam akıllı meslek yok zaten.
Tavsiyeleriniz neler?

Değil sayısal potansiyeli gördüm sende. Senin ilacın sayısal.

Notlara bakarak bölüm seçilmez. Hedefin üniversite okumaksa ne okumak istiyorsan onun bölümünü seç. Ben eğitim hayatım boyunca(12. sınıfı saymıyorum) fizikten sadece 1 kere geçebildim buna rağmen MF seçtim. Edebiyat, Türk dili, coğrafya, felsefe, İngilizce, Almanca notlarım her zaman 90+'dı ama buna rağmen MF seçtim ve pişman değilim çünkü hedefim bir MF bölü müydü?

Aslında alternatif olarak dil düşünebilirsin ama eşit ağırlık ideal olabilir senin için.
Dilde hiç meslek yok, düzgün Bi meslek olsa 5dk durmam geçerim dile, ama maalesef

Notlara bakarak bölüm seçilmez. Hedefin üniversite okumaksa ne okumak istiyorsan onun bölümünü seç. Ben eğitim hayatım boyunca(12. sınıfı saymıyorum) fizikten sadece 1 kere geçebildim buna rağmen MF seçtim. Edebiyat, Türk dili, coğrafya, felsefe, İngilizce, Almanca notlarım her zaman 90+'dı ama buna rağmen MF seçtim ve pişman değilim çünkü hedefim bir MF bölü müydü?
Bilemiyorum. MEB önümüzdeki sene müfredatta sadeleştirme yapılacak dedi, beklemelimiyim yoksa hedef mi değiştirmeliyim bilmiyorum

Bence senin ilacın dil. Başka bir şey aklamaz seni.

Dilde hiç meslek yok, düzgün Bi meslek olsa 5dk durmam geçerim dile, ama maalesef

Bilemiyorum. MEB önümüzdeki sene müfredatta sadeleştirme yapılacak dedi, beklemelimiyim yoksa hedef mi değiştirmeliyim bilmiyorum
Düzgün üniversitelerde okursanız ve kendinizi geliştirirseniz tabi ki var. Sadece özel üniversite okuyup işsiz gezenlere bakmayın siz.

Şu an sayısal 11. Sınıf öğrencisiyim
Notlar şu şekil
(1. Dönem 1.y-1. Dönem 2.y şekilde)
Fizik 43-14
Kimya 37-29
Biyoloji 60-?
Matematik 50-?
Edebiyat 63-?
İngilizce 93-?
Almanca 63-?
Tarih 57-?
Felsefe 17-?
Din 38-72
Eşit ağırlığa geçmek istiyorum ama "ne meslek olacağım" korkusu var, hukukta düzgün bir yer kazanmak için yüksek puan tutturmak lazım, EA da başka adamakıllı meslek yok zaten.
Tavsiyeleriniz neler?

Hocam bu notlar sizin EA'ya geçmenizle düzelmez bunu bilin. Gidin kapatın o PC'yi açın hocanın attığı kağıtlarından çalışıp göz gezdirin enazından.

Bence senin ilacın dil. Başka bir şey aklamaz seni.

Düzgün üniversitelerde okursanız ve kendinizi geliştirirseniz tabi ki var. Sadece özel üniversite okuyup işsiz gezenlere bakmayın siz.
Dilde yeteneğim var biliyorum, ne İngilizce sınavına ne almanca sınavında 5dk çalışmadan girdim, geçmeyi çok isterim dile fakat 2 sorun var
1- meslek
2-aile
Eşit ağırlığa geçmem onlar için sorun olmaz hatta destek olurlar fakat dil...
Geçenlerde mevzusunu açtım ama şöyle bir cevap aldım "tur rehberi mi olucaksın?"

Notlara bağlama kendini. Çalışırsan iki daldan da yaparsın.
Çalışıyorum. Kusura bakmayın ama k*pek gibi çalışıyorum, matematik oluyor ama kimya... Fizik... Hala çok kararsızım

Geri
Yukarı