Eşit ağırlık mı sayısal mı?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11. sınıfım, kötü bir imamhatipte iyi bir sınıfta okuyorum. Sayısalım. Okul değiştirip eşit ağırlığa mı geçeyim? Okul değiştirip sayısalda mı kalayım? Aynı okula devam edip eşit ağırlığa mı geçeyim yoksa aynı okul ve bölümden devam mı edeyim?

Dersler hakkında düşüncelerim:

Fizik: Sevmiyorum ve zor geliyor.
Kimya: Nötrüm ve çok da zor gelmiyor normal ama son derslerden hiçbir şey anlamadım.
Biyoloji: Zor ama seviyorum ve yapabileceğime inanıyorum.

Tarih: Zor değil bence ayrıca seviyorum.
Coğrafya: Zor değil bence ayrıca seviyorum.
Felsefe: Kolay ve seviyorum.
Edebiyat: Bence kolay ve seviyorum denebilir.

Matematik: Seviyorum ama zor geliyor.
Geometri: Seviyorum ve kolay bence.
Türkçe: Normal geliyor bana ve seviyorum.

İngilizce: Seviyorum ve kolay.

Arapça: Nefret ediyorum.
Akaid: Nefret ediyorum.
Tefsir: Nefret ediyorum.
Hitabet: Nefret ediyorum.
Kuran: Nefret ediyorum.

Öğretmenler hakkında düşüncelerim:

Fizik: Çok kötü.
Kimya: İyi.
Biyoloji: Çok iyi.

Tarih: Kötü.
Coğrafya: Normalin altı.
Felsefe: Çok iyi.
Edebiyat: Çok kötü.

Matematik: Çok iyi.
Geometri: Mat ile aynı.
Türkçe: Edebiyat ile aynı.

İngilizce: Çok iyi.

Arapça: İyi.
Akaid: Çok kötü.
Tefsir: Kötü.
Hitabet: İyi.
Kuran: Çok kötü.

Okul: Çok kötü
Müdür ve yardımcıları: Aşırı kötü.
Sınıf: İyi(ders seviyesi anlamında)

9.sınıf ortalamam: 80.
10.sınıf ortalamam: 90.

Tam bir hedefim yok. Üniversiteye gidip kendimi bir bölümde geliştirip eğitmek ve o alanda uzman olmak istiyorum. Sayısal meslek ve bölümleri pek de hoşuma gitmiyor. EA olarak da avukatlık, hakimlik olabilir. Ankara'da sayısaldan iyi bir bölüm kazanmak ne kadar zor olur? Ankara'da EA'dan iyi bir bölüm kazanmak ne kadar zor olur? Sayda iyi denebilecek bölümler nelerdir? Yani tıp falan olmazsa da düşük bir puan aldık diyelim tercih edilebilecek bölümler var mıdır? Aynı şeyi hukuk ve EA için de soruyorum. Son yazdıklarım hiçbir bilgim yokmuş izlenimi veriyor ama yanlış anlaşılmasın tamamen cahil değilim ama yapmam gereken hakkında emin olmak istiyorum. Gönlüm EA'dan yana. Çalışırsan işsiz kalmazsın, eğer çok iyi bir puan alamazsan da alternatif olarak şu bölümler var önü açıktır derseniz EA geçeceğim.

11. sınıfım, kötü bir imamhatipte iyi bir sınıfta okuyorum. Sayısalım. Okul değiştirip eşit ağırlığa mı geçeyim? Okul değiştirip sayısalda mı kalayım? Aynı okula devam edip eşit ağırlığa mı geçeyim yoksa aynı okul ve bölümden devam mı edeyim?

Dersler hakkında düşüncelerim:

Fizik: Sevmiyorum ve zor geliyor.
Kimya: Nötrüm ve çok da zor gelmiyor normal ama son derslerden hiçbir şey anlamadım.
Biyoloji: Zor ama seviyorum ve yapabileceğime inanıyorum.

Tarih: Zor değil bence ayrıca seviyorum.
Coğrafya: Zor değil bence ayrıca seviyorum.
Felsefe: Kolay ve seviyorum.
Edebiyat: Bence kolay ve seviyorum denebilir.

Matematik: Seviyorum ama zor geliyor.
Geometri: Seviyorum ve kolay bence.
Türkçe: Normal geliyor bana ve seviyorum.

İngilizce: Seviyorum ve kolay.

Arapça: Nefret ediyorum.
Akaid: Nefret ediyorum.
Tefsir: Nefret ediyorum.
Hitabet: Nefret ediyorum.
Kuran: Nefret ediyorum.

Öğretmenler hakkında düşüncelerim:

Fizik: Çok kötü.
Kimya: İyi.
Biyoloji: Çok iyi.

Tarih: Kötü.
Coğrafya: Normalin altı.
Felsefe: Çok iyi.
Edebiyat: Çok kötü.

Matematik: Çok iyi.
Geometri: Mat ile aynı.
Türkçe: Edebiyat ile aynı.

İngilizce: Çok iyi.

Arapça: İyi.
Akaid: Çok kötü.
Tefsir: Kötü.
Hitabet: İyi.
Kuran: Çok kötü.

Okul: Çok kötü
Müdür ve yardımcıları: Aşırı kötü.
Sınıf: İyi(ders seviyesi anlamında)

9.sınıf ortalamam: 80.
10.sınıf ortalamam: 90.

Tam bir hedefim yok. Üniversiteye gidip kendimi bir bölümde geliştirip eğitmek ve o alanda uzman olmak istiyorum. Sayısal meslek ve bölümleri pek de hoşuma gitmiyor. EA olarak da avukatlık, hakimlik olabilir. Ankara'da sayısaldan iyi bir bölüm kazanmak ne kadar zor olur? Ankara'da EA'dan iyi bir bölüm kazanmak ne kadar zor olur? Sayda iyi denebilecek bölümler nelerdir? Yani tıp falan olmazsa da düşük bir puan aldık diyelim tercih edilebilecek bölümler var mıdır? Aynı şeyi hukuk ve EA için de soruyorum. Son yazdıklarım hiçbir bilgim yokmuş izlenimi veriyor ama yanlış anlaşılmasın tamamen cahil değilim ama yapmam gereken hakkında emin olmak istiyorum. Gönlüm EA'dan yana. Çalışırsan işsiz kalmazsın, eğer çok iyi bir puan alamazsan da alternatif olarak şu bölümler var önü açıktır derseniz EA geçeceğim.

Ayrıca gemicilik ve kamyonculuk da hoşuma gidiyor ama kamyonculuk üni istemez ve para ister. Gemicilik de çevre ve torpil istiyor diyorlar. Gemicilikten kastım denizlere açılan gemilerde mürettebattan olmak.

Benim fikrim, dersleri sevme durumuna göre senin için eşit ağırlık daha iyi gibi duruyor hem de matematiği de sevdiğin için çalışıp, matematik yapmayan eşit ağırlıkçılara göre avantajlı olarak eşit ağırlıkta derece de yapabilirsin.

Dersleri sevmeye göre bölüm seçilmez bende fiziği anlamıyorum sanıyordum ama mecbur kaldığımda zaman verdiğimde her dersi anlarsın benim bölüm seçmemde meslek bolluğu etken olmuştu maalesef eşit ağrılık ta bir tek hukuk bölümü var.

Eşit ağırlık derslerini de sayısal derslerini de seviyorsun sanırım iyi kötü (fizik hariç). Kendine birkaç meslek belirle ona göre seçim yap bence. 🤔

Hakimlik (olması zor olduğundan korkuyorum), avukatlık (uzun süre para kazanılamayacağından, çevrem olmamasından, büro için param olmamasından korkuyorum), gemicilik/denizcilik (çevre ve torpilden dolayı kafam karışık, ayrıca okuyup da gemici olmak zoruna gider insanın), çobanlık ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ) kamyonculuk ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ), şehirlerarası otobüs şoförlüğü ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ), araç galericiliği (bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ayrıca geleceği yok bence herkes galerici oldu ve sattığının yerine yenisini koyamıyorsun ve başlangıç için para gerekiyor. ) Aklıma da başka gelmiyor.

Katılıyorum. Seçimin ne olursa olsun TYT ye şimdiden başla.

TYT'ye yazın çalıştım matematik ve geometri kısmından ama boşa gittiğini hissettim ve yarıda kaldı. Şuan da o kadar da boşa gitmediğini hissediyorum. Temelim kötü değil yani. Yine de başlayacağım ve bitireceğim.

Dersleri sevmeye göre bölüm seçilmez bende fiziği anlamıyorum sanıyordum ama mecbur kaldığımda zaman verdiğimde her dersi anlarsın benim bölüm seçmemde meslek bolluğu etken olmuştu maalesef eşit ağrılık ta bir tek hukuk bölümü var.

Fiziği yapmak için çalışmam gerekiyor tamam burada sıkıntı yok ama zamanım çok yok ve fiziğe çok vakit ayrımam gerekiyor ve ben fizik çalışmaktan nefret ediyorum. Zevk almıyorum ve eziyet gibi geliyor. Çalışsam yaparım zaten. Herkes çalışsa her der dersi yapar. Hiçbirimiz geri zekalı veya üstün zekalı değiliz.

Hakimlik (olması zor olduğundan korkuyorum), avukatlık (uzun süre para kazanılamayacağından, çevrem olmamasından, büro için param olmamasından korkuyorum), gemicilik/denizcilik (çevre ve torpilden dolayı kafam karışık, ayrıca okuyup da gemici olmak zoruna gider insanın), çobanlık ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ) kamyonculuk ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ), şehirlerarası otobüs şoförlüğü ( bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ), araç galericiliği (bunca okuduğum yıl boşa gitmiş gibi hissederim ayrıca geleceği yok bence herkes galerici oldu ve sattığının yerine yenisini koyamıyorsun ve başlangıç için para gerekiyor. ) Aklıma da başka gelmiyor.

TYT'ye yazın çalıştım matematik ve geometri kısmından ama boşa gittiğini hissettim ve yarıda kaldı. Şuan da o kadar da boşa gitmediğini hissediyorum. Temelim kötü değil yani. Yine de başlayacağım ve bitireceğim.

Fiziği yapmak için çalışmam gerekiyor tamam burada sıkıntı yok ama zamanım çok yok ve fiziğe çok vakit ayrımam gerekiyor ve ben fizik çalışmaktan nefret ediyorum. Zevk almıyorum ve eziyet gibi geliyor. Çalışsam yaparım zaten. Herkes çalışsa her der dersi yapar. Hiçbirimiz geri zekalı veya üstün zekalı değiliz.

Dil de düşünebilirim iş imkanı var derseniz.

Son düzenleme:

Hani okuduğum boşa gider kısmında haklısın da her meslekte korkulacak bir yan var zaten iyi kötü. Bir çözümünü bulabilecek misin bu sorunların ona bak bence. 👀

Hani okuduğum boşa gider kısmında haklısın da her meslekte korkulacak bir yan var zaten iyi kötü. Bir çözümünü bulabilecek misin bu sorunların ona bak bence. 👀

Hocam elbette zorluklar var ama aralarından en mantıklı ve garanti olanını istiyorum. Sizin fikirlerinizi istiyorum.

Hocam elbette zorluklar var ama aralarından en mantıklı ve garanti olanını istiyorum. Sizin fikirlerinizi istiyorum.
İkna etme gücün iyiyse avukatlık, adil karar verebiliyorum diyorsan hakimlik, denizi seviyorsan ve mide bulanmıyorsa veya umurunda değilse bulantı gemicilik seçebilirsin. 🤔

Çobanlık yaparak hayvanlarla ve doğayla iç içe olabilirsin. 👀

İkna etme gücün iyiyse avukatlık, adil karar verebiliyorum diyorsan hakimlik, denizi seviyorsan ve mide bulanmıyorsa veya umurunda değilse bulantı gemicilik seçebilirsin. 🤔

Çobanlık yaparak hayvanlarla ve doğayla iç içe olabilirsin. 👀

İkna etme gücümü iyileştirebilirim. Adil karar verebiliyorum ve verebilirim. Denizi seviyorum ama Ankara'da yaşıyorum ve Yozgatlıyım denizi birkaç kere gördüm. Bir kere de vapura bindim o gün mide bulantısı olmadı ama çok önceden. Çobanlığı şimdi yapmam belki ama emekli olur olmaz köye yerleşip çiftçilik ve hayvancılık yapacağım eminim bundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı