Sayısal mı, Eşit Ağırlık mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar daha seçmek icin sene sonuna kadar vaktim var ama karar veremiyorum. Sorun şu matematiğim berbat. Zerre yapamıyorum. E matematigi kotu olanin fizigi kimyasida kotu oluyor. Mantik olarak fakat istedigim meslek sayisaldan geciyor. Bilgisayar muhendisligi ama sayisal secersem ama sinifta kalirim meslek sahibi olamam gibi cok korkum var. Bazilari da muhendislik secme bu ulkede degeri yok issiz kalirsin gibi gibi esit agirlik mi secmeliyim, sayisal mi? Agirlikta da mat var ama fizik kimya falan yok esit agirlik daha kolay olur gibi lutfen bir yardim edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam emin ol yazilim muhendisligi secersen mezun oldugun gibi seni kaparlar.
Bu bize yazilimla ilhilenen bir ogretmen dedi...
Tecrubeye dayanarak dedi...

Arkadaşlar daha seçmek icin sene sonuna kadar vaktim var ama karar veremiyorum. Sorun şu matematiğim berbat. Zerre yapamıyorum. E matematigi kotu olanin fizigi kimyasida kotu oluyor. Mantik olarak fakat istedigim meslek sayisaldan geciyor. Bilgisayar muhendisligi ama sayisal secersem ama sinifta kalirim meslek sahibi olamam gibi cok korkum var. Bazilari da muhendislik secme bu ulkede degeri yok issiz kalirsin gibi gibi esit agirlik mi secmeliyim, sayisal mi? Agirlikta da mat var ama fizik kimya falan yok esit agirlik daha kolay olur gibi lutfen bir yardim edin.
Bu önyargıyla hiç bir şey yapamazsın boşver. Dürüst konuştuğumuz için de mesajımız siliniyor fakat gerçek bu. Önce önyargını kırman gerek matematiğe karşı. "Fizik, kimya matematik yüzünden kötü oluyor" sonrasını okumadım.

Matematigi gelistirirsiniz, bence yazilim ve bilgisayar muhendisligi prestijli iyi meslekler. Kim demis degersiz diye?

Girdigin is yerinde basari elde edersen aylik 12k - 13k gibi bir para aliyorsun.

En onemlisi on yargini kirmak, matematik zor degil.
Matematigi calisarak halledersin.

Eşit ağırlık olup iyi bir yerler istiyorsan onda da matematik yapacaksın. Matematiğe göre değil hedeflerine göre bölüm seçmelisin.

Hocam matematigi gelistirmeniz sart, ki yemi gelecek sisteme gore sozel kisimda bile matematik olucak.
Kacis yok...

Derse gore hayalleriniz degil, hayallerinize gkre dersleriniz sekillensin.

Matematik calisarak kolay.

Geri
Yukarı