Eşit ağırlıkta hangi bölüm daha avantajlı?

bymyself

Centipat
Daha fazla  
Hukuk ya da psikoloji okumayacağım. EA'da asıl olayın kendini geliştirerek işe girmenin olduğunu biliyorum ama bölümünde önemi olduğu ve benimde aklımda herhangi bir şey olmadığı için ne seçeceğimi bilmiyorum. Bazı insanlar işletme gereksiz bir bölüm pek bir şey öğretmiyor kariyerine bir katkısı olmaz diyor ve bende üniversitede okuyacağım bölüm ile elle tutulur, özel sektörün ihtiyacı olan bilgiler edinmek istiyorum. Sizce ne seçmeliyim?

Benim de aklımda olan yönetim bilişim sistemleri iyi bir seçenek gibi duruyor.

Benim de aklımda olan yönetim bilişim sistemleri iyi bir seçenek gibi duruyor.
Boş bir bölüm diğer BT bölümlerine yönelin. "E devlet kullanımı" diye ders var ordan düşünün ne kadar saçma olduğunu. Size katkı sağlamaz sadece diploma verir.

Ben hukukçuyum, şu anlık bir nevi hukuku bıraktım. Kısmetse de geri dönmem. Hukuk Fakültesinden mezun oldum ancak yasal stajımı dahi başlatmadım o yüzden ne avukatlığı stajyer avukatlık deneyimim bile yok dolayısıyla deneyimli birisi benden daha vizyonlu konuşabilir.

Şimdi bir şekilde programlama öğrenmeye çalışıyorum. Hukukla ilgili düşüncelerimi de biraz şurada bahsettim. Şahsen hukuk okuduğuma pişmanım, insanlara ne kadar tavsiyede bulunabilirim pek emin değilim birçok öznel sebep olabilir ve diğer alternatifler hakkında bilgim yok. Sadece kendi düşüncem bunlar

Boş bir bölüm diğer BT bölümlerine yönelin. "e-Devlet kullanımı" diye ders var oradan düşünün ne kadar saçma olduğunu. Size katkı sağlamaz sadece diploma verir.

Yazılım ve Ticaret konularını baz alarak tercih yapmak istiyorum ama eşit ağırlık'ta maalesef ki adamakıllı bölüm yok. Zaten önemli olanın kendi bilgin olduğunu düşünüyorum diplomanın pek bir önemi yok herkesin diploması var.

Hukuk ya da psikoloji okumayacağım. EA'da asıl olayın kendini geliştirerek işe girmenin olduğunu biliyorum ama bölümünde önemi olduğu ve benimde aklımda herhangi bir şey olmadığı için ne seçeceğimi bilmiyorum. Bazı insanlar işletme gereksiz bir bölüm pek bir şey öğretmiyor kariyerine bir katkısı olmaz diyor ve bende üniversitede okuyacağım bölüm ile elle tutulur, özel sektörün ihtiyacı olan bilgiler edinmek istiyorum. Sizce ne seçmeliyim?
Hocam Koç ya da Boğaziçi'nde işletme okumak farklı, aziz bir anadolu şehrinin üniversitesinde işletme okumak farklı. Ha eğer iyi bir derece yapamazsanız işletmeye yönelmenizi tercih etmem. Benim büyük kuzenimde anadolunun ücra bir köşesinde işletme okudu ve şuan kafede çalışıyor. EA'da zaten elle tutulacak bölüm sayısı bir elin parmağını geçmez. Siz zaten hukuğu ve psikolojiyi kafadan silmişsiniz. Geriye sanırım bir YBS kalıyor.

Merhaba @bymyself. Normalde Sınıf Öğretmenliği diyecektim ama 8 aydır hiçbir branştan Öğretmen ataması olmadığı için riskli görünüyor. Sınıf Öğretmenliğinde özel sektörde çalışanlar arasında asgari ücret kazanamayan da var, asgari ücretin 2 katı maaş alan da var. Bunun yanı sıra özel ders imkanıyla ilkokul öğrencilerine Matematik, Türkçe veya Fen Bilgisi dersi verme imkanınız bulunuyor. Akademik kariyer yapıp akademisyen olma şansınız da var.
Boş bir bölüm, diğer BT bölümlerine yönelin. "E devlet kullanımı" diye ders var, oradan düşünün ne kadar saçma olduğunu. Size katkı sağlamaz sadece diploma verir.
Pamukkale Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü de mi öyle yani?

Merhaba @bymyself. Normalde Sınıf Öğretmenliği diyecektim ama 8 aydır hiçbir branştan Öğretmen ataması olmadığı için riskli görünüyor. Sınıf Öğretmenliğinde özel sektörde çalışanlar arasında asgari ücret kazanamayan da var, asgari ücretin 2 katı maaş alan da var. Bunun yanı sıra özel ders imkanıyla ilkokul öğrencilerine Matematik, Türkçe veya Fen Bilgisi dersi verme imkanınız bulunuyor. Akademik kariyer yapıp akademisyen olma şansınız da var.

Pamukkale Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü de mi öyle yani?
Önüne gelen YBS'ye kaydoluyor. Hem bir şey öğrenemedikleri gibi, istihdamı az olan bir dalı daha fazla mezunla işgal ediyorlar. Müfredatlar desen şaka gibi. İlla bilişimle uğraşmak için bilişim okumanıza gerek yok kendinizi geliştirin. İktisat, Turizm rehberliği vb. gibi bölümlere yönelin.

Geri
Yukarı