Eski Android telefonumun IMEI'sini tuşlu telefona aktarmak

turquoisze

Centipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Yakında askere gideceğim için ikinci el bir tuşlu telefon aldım. Ancak IMEI numarasını sorgulattığımda kayıt dışı görünüyor. Askerdeyken telefon kullanıma kapatılırsa benim için sıkıntı oluşacak bu yüzden endişeliyim.

Halihazırda kullandığım orijinal Android telefonumun iki SIM girişi olduğu için iki adet IMEI numarası mevcut. BTK'den sorgulattığımda ikisinde de "imalat yoluyla kaydedilen IMEI" bilgisi mevcut. Şimdi size sorum şunlar:

1- bu IMEI'lerden sadece birini tuşlu telefona aktarsam sorun olur mu? Yani Android cihazımın kullanmadığım ikinci IMEI'sini klonlarsam kullanımda olan IMEI de kayıt dışı hale gelir mi?

2- andoid telefonun IMEI'si tuşlu telefonda sorunsuz çalışır mı? Bu işlerden pek anlamadığım için soruyorum. Telefoncular eski tuşlu telefonların IMEI'sini kayıt dışı akıllı telefonlara atabiliyorlar diye biliyorum ancak bunun tam tersi de mümkün mü?

2- andoid telefonun IMEI'si tuşlu telefonda sorunsuz çalışır mı? Bu işlerden pek anlamadığım için soruyorum. Telefoncular eski tuşlu telefonların IMEI'sini kayıt dışı akıllı telefonlara atabiliyorlar diye biliyorum ancak bunun tam tersi de mümkün mü?
Büyük ihtimalle tuşlu telefonlara İMEİ atılmıyordur.

Atılıyor hem bilgisayar aracılığıyla hem de arama kısmına yazılan yıldızlı kareli kodlarla atılabiliyor. Benim sorum başka. Akıllı telefon IMEI'si tuşlu telefonda çalışır mı, iki IMEI'si olan telefonun tek IMEI'sini kullanırsam diğeri de kayıt dışı olur mu?

Atılıyor hem bilgisayar aracılığıyla hem de arama kısmına yazılan yıldızlı kareli kodlarla atılabiliyor. Benim sorum başka. Akıllı telefon IMEI'si tuşlu telefonda çalışır mı, iki IMEI'si olan telefonun tek IMEI'sini kullanırsam diğeri de kayıt dışı olur mu?
Çalışır onda sıkıntı yok.

Çalışır fakat Android telefonunu sıkıntıya düşürürsün.

1 imei ile 2 sinyal giderse sıkıntı. Android telefondan atılan imei silmelisin ya da uçak modunda kalmalı.

Son düzenleme:
1 imei ile 2 sinyal giderse sıkıntı. Android telefondan atılan imei silmelisin ya da uçak modunda kalmalı.
Teşekkür ederim. Android telefonumda iki adet imei numarası var. İkincisini ikinci sim kartı kullanmadığım için kullanmıyorum. Yalnızca birinci slota sim kartı taktığım için birinciyi kullanıyorum. Yine de ikinci imeinin sinyali gider mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı