Eski bilgisayara SSD önerisi

M E T A

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 yıllık eski bilgisayarım var, bu bilgisayarda HDD takılı. Genel olarak film izlemek, video izlemek için kullanacağım, başka bir amacım yok.

Önerebileceğiniz ucuz fiyatlı iş gören SSD var mı?
SanDisk SSD Plus 240GB uygun mudur sizce?

Önerilerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 10 yıllık eski bilgisayarım var, bu bilgisayarda HDD takılı. Genel olarak film izlemek, video izlemek için kullanacağım, başka bir amacım yok.

WD Blue SSD'ler gayet iyidir.

Tabii uygundur benim tavsiyem okuma yazma hızlarına bakarak en ucuz olanı almanız.

Bütçe nedir?

Bilgisayar pata ise SD Card daha hızlı olacaktır hocam. Pata to CF CF to sdcard dönüştürücü alın. SATA ise James Donkey falan almazsanız geri kalanı güzel.

Hocam bütçeniz yeterli olursa samsung evo serisini öneririm ama derseniz çok bütçem yok o zaman wd green size yeterli olur. Bilgisayarınızı sadece film izlemek ve internette gezmek için kullanacaksanız chrome os tarzı işletim sistemi kurabilirsiniz hem android uygulamaları indirip hem de daha az bellek harcayan bir işletim sistemi olur.

@atescengo okuma yazma hızına bakılarak SSD alınmaz konu sahibinin elinde mi kalsın istiyorsun?

2.5 inclik SSD alacak arkadaş okuma yazma hızı yüksek olan uygun fiyatlı bir SSD alabilir. Kaçtane 2.5 inç SSD kullandın dostum? Ben sahsen çok kullandım aralarındaki tek fark olarak okuma yazma hızı önemli geldi eski bilgisayarlarımda kullanıyorum. WD, donkey vesaire üzerinde milyonlarca yazma okuma işlemi yapmayacak belli ki arkadaş gündelik kullanım için bir dolu para vermeye gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı