Eski bilgisayara SSD önerisi

Bütçe
300-600
Ne fark edecek? SATA 2 diye gidip HDD mi alsın? SATA 3 SSD SATA 2 slotunda çalışır.

Adamın kıstılı bütçesi var, forumdaki arkadaşların verdiği her modelde bütçeyi aşıyor. Belki o fiyata daha uygun bir SATA 2 SSD vardır.

performansını düşürmezmi sata 2 ye sata 3 takmak

Yok hocam pek düşürmez örnek vereyim sata 2'de max hız 10, sata 3'te 20 ise sata 3 taktığımız zaman max 10 hız alır.

Adamın kıstılı bütçesi var, forumdaki arkadaşların verdiği her modelde bütçeyi aşıyor. Belki o fiyata daha uygun bir SATA 2 SSD vardır.

Yok hocam pek düşürmez örnek vereyim sata 2'de max hız 10, sata 3'te 20 ise sata 3 taktığımız zaman max 10 hız alır.
bende onu diyorum örnek olarak sata 2 de 10a yetiyorsa 20 almak yerine 10 alsın hem daha uygun olmazmı

SATA 3 dediğimiz arayüz 2009 yılında çıktı. SATA 2 SSD'ler varsa artık fosil olmuşlardır, 3D NAND bile yoktur içlerinde. Bu diskler kadar da kaliteli olmayacaklar. Ayrıca SATA 2 SSD bulmak, özellikle 500 GB bulmak imkansıza yakın veya imkansız. Hiçbir anlamı yok SATA 2 almanın.

Daha ucuz disk alacağım diye kısa sürede bozulacak bir şey almak mantıksız.

doğrudur hocam bende alacağımda sata değerine nerden bakabilirim uygun bişey arıyorum kendimce

hw info indirdim

Anakart modelini söylerseniz bulup yazabilirim ayriyeten kullandığınız depolama biriminin adını da yazarsanız sevinirim.

SATA 3 dediğimiz arayüz 2009 yılında çıktı. SATA 2 SSD'ler varsa artık fosil olmuşlardır, 3D NAND bile yoktur içlerinde. Bu diskler kadar da kaliteli olmayacaklar. Ayrıca SATA 2 SSD bulmak, özellikle 500 GB bulmak imkansıza yakın veya imkansız. Hiçbir anlamı yok SATA 2 almanın.

Daha ucuz disk alacağım diye kısa sürede bozulacak bir şey almak mantıksız.

Yarım saattir bu bilgiyi mi araştırıyorsunuz hocam.

Geri
Yukarı