Eski bilgisayarım açılmıyor

turaner2422

Hectopat
Makaleler
2
Eski laptopumu hayata döndürmeye çalışıyorum dostlar yardım edin :(
fişe takıyorum tuşuna basıyorum ışıkları falan yanıyor ama asla ekrana ışık vermiyor.
HDD var içine XP kurdum WD Blue 500GB, DDR3 4 GB RAM, iki RAM slotu var ikisi de denendi.
Anakartta sorun olduğunu düşünmüyorum fan can çekişiyor dönüyor çalışıyor yani. Windows açılış sesi gelmiyor ama. Ekrana da asla ışık gelmiyor lambayı kapatıp baktım. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baska bir monitör takıp denediniz mi bir de sistem DDR3 ise Windows 7 kurun HDD'ye belki XP kurulu olduğu icindir ya da BIOS ekranına girmeye çalışın hiç görüntü vermiyorsa BIOS pilini çıkartıp takın RAM uçlarını silgi ile temizleyin RAM yuvalarını fırça ile temizleyin işlemciyi sökün termal macun yenileyin (hazır sökmüşken yapın diye yoksa bir faydası yok) anakartı komple fırça veya diş fırçası ile temizleyin uzaktan bu kadar yardımım dokunur hiçbir çözüm bulamazsanız teknik yardım alın.

rami temizledim işlemci ve anakarta fazla girmek istemedim daha berbat etmeyeyim yanlışlıkla diye bir bilgisayarcıya götüreceğim sanırım. teşekkür ederim.

Geri
Yukarı