Eski Bir Yedekleme Sayesinde iOS 10 Yükleme

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Ne zamandır iOS 10 yüklemek için yollar arıyordum. Ararken iTunes programında telefonumun 2016'daki bir yedeğini buldum. Sürüm iOS 10.1.1 yazıyor. Ben bu yedeği yükleyip telefonu sıfırlarsam sıfır bir iOS 10 sürümüne sahip olur muyum?
Bir de yedeklemeyi yükledikten sonra o zaman koyduğum kilit şifresini sorar mı?
Aygıt: iPhone 5S.

Apple’da eski sürüme dönmenin hiçbir yolu yoktur. Eğer daha önce Jailbreak yaptıysanız SHSH kaydı ile geri dönüş imkanı var diye biliyorum (tam emin değilim). Jailbreak yapmadıysanız yapacak bir şey yok. Bu arada yedekten geri dönseniz bile ekran şifresi geri gelir.

İmzalar kapandıktan sonra bir eski iOS sürümüne geçmek mümkün değildir. Sadece cihaza önceden jailbreak yapıp SHSH yedeklerini aldıysanız mümkündür.

Ben 5s 'te 9.3.2 kullanıyorum. Son derece memnunum. Güncelleme sormaması için Apple TV gibi görünmesi için bir eklenti yükledim. Güncelleme uyarısıda vermiyor. Gayet memnunum. Geri dönüş işine hiç bulaşma derim. Shsh kaydı da olsa verimli olmaz. Bu şekilde kullanmalısın.

Hayır o yedeklemeye dönmek istediğiniz zaman IOS 10'a değil o yedeklemede bulunan verilerinize dönüş yaparsınız. Eğer bir IOS sürümünün imzaları kapalı ise Downgrade yani Sürüm Düşürme yapamazsınız maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı