Çözüldü Eski HDD'yi yeni bilgisayara takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
Eski bilgisayarımda bulunan HDD'yi herhangi bir kablo yardımı ile veya başka bir şekilde yeni bilgisayarımda D diski niyetine kullanabilir miyim?

Çözüm
Format atmanıza gerek kalmayacağını düşünüyorum. Güç ve Sata kablosunu bağlayınca Disk yöneticisi üzerinden diski sıfırlamanız gerekiyor.
Ben dün laptoptaki SSD'yi yeni PC'ye taktım hiçbir işlem yapmadan direkt olarak algıladı. Laptopta adı Yerel disk D idi aynen o şekilde yeni PC'ye geçti. Steam ile oyunlar da ona kuruluydu, ilk başta çalıştırırken dosyaları doğruluyor sanırım sonrasında sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Zaten kasanın hem SSD hem de harddisk girişleri var. Bence SSD'nin yerini yukarıya almalı ve hard diski SSD'nin eski yerine takmalı.

Yani hiçbir şey almadanda onu sabitleyebilir miyim?
Ben dün laptoptaki SSD'yi yeni PC'ye taktım hiçbir işlem yapmadan direkt olarak algıladı. Laptopta adı yerel disk D idi aynen o şekilde yeni PC'ye geçti. Steam ile oyunlar da ona kuruluydu, ilk başta çalıştırırken dosyaları doğruluyor sanırım sonrasında sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Herhangi bir yere sabitledinmi peki?

Kasanın kullanım kılavuzunda nasıl takılacağı yazıyor mu yazıyorsa ona göre tak.
Kullanma kılavuzunu bulamadım fakat kutuda bunlar yazıyor
IMG_20200616_155957.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı