Eski HDD'yi yeni bilgisayarda kullanma

VladDracuLA

Centipat
Yeni bir notebook aldım Monster Abra A5 v16.2 bu notebookda 256 GB SSD var SSD'nin içine Windows 10 Pro kurdum. Eski laptopumda bulunan Windows 10 Home kurulu HDD'yi bu bilgisayara takmak istiyorum. HDD'yi bicimlendireceğim ama içindeki verilerin yedeği yok yani bilgisayara taktıktan sonra biçimlendirme yapmak zorundayım (başka bilgisayarım yok) sorum şu: Eğer ben HDD'yi takınca bilgisayar SSD'den değilde HDD'den başlar mı başlarsa sorun çıkar mı? Bunun için bana öneriniz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer HDD'den boot ederse BIOS'tan SSD'yi 1. Önceliğe atayabilirsiniz. Eğer biçimlendirmek istemiyorsanız direk takın ve kalsın öyle, herhangi bir sorun teşkil etmez.

Eğer HDD'den boot ederse BIOS'tan SSD'yi 1. Önceliğe atayabilirsiniz. Eğer biçimlendirmek istemiyorsanız direk takın ve kalsın öyle, herhangi bir sorun teşkil etmez.
Üretici firma böyle bi cevap verdi sizce de SSD ve HDD yi sıfırlamama gerek var mı?
IMG_20190829_133111.jpeg

Aynen kuruluydu sizin dediğiniz gibi yaptım. HDD yi monteledikten sonra bilgisayar açılırken F7 tuşuna bastım ve SSD den başlattım. Gerekli dosyaları kurtardıktan sonra HDD yi biçimlendirdim.
İlk başta HDD yi görmedi ama windows disk yönetiminden tanıttım ve şuan yerel disk D olarak kullanıyorum ilgilendiğiniz için sağolun.

Merhaba benim de bir sorum olacak. Bende yeni pc topladım eski pc deki hdd yi yeni topladığım pc ye takıyorum bıos ta gözükmüyor. Arızalı değil eski pc ye taktığımda çalışıyor sorun neden kaynaklanıyor lütfen yardımcı olurmusunuz çözümünü bir türlü bulamadım teşekkürler.

@halilibrahimkus Yeni konu açsaydın daha iyi olurdu zira bu sorun ile ilgili tonla konu da mevcut.

Kısaca söyleyeyim BIOS'tan Storage Configuration'a git orada AHCI ayarı var Sata'dan IDE'ye çek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı