Eski hesaplarım dolayısıyla güvenliğimden endişe duyuyorum

Hei12

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar çok eskiden beri Hotmail servisi ve Google servislerini kullanıyorum, çocukken herkes gibi çok bilgili olmadığım için ve her şeye girip kayıt oldugum için 2 adet eski Hotmail hesabımın verilerinin çalındığını gözlemledim ve bunlara bağlı hesaplarımın bazıları da bunun farkında olmalı ki hesaplarımın bazıları kilitlenmiş dolayısıyla ben de yeni Gmail hesabı açtım ve önemli siteler(Amazon, Hepsiburada Trendyol, N11, Facebook, Instagram, Steam vs) gibi yerlerdeki hesaplarımı yeni Gmail hesabıma aktardım fakat yine de korkuyorum. Arkada hala giriş yapamadıgım farklı sitelerdeki üyeliklerimin hala aktif halde durması veya kullanmadıgım öylesine açtıgım e maillerimin hala durması benim güvenliğimi riske atar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar çok eskiden beri Hotmail servisi ve Google servislerini kullanıyorum, çocukken herkes gibi çok bilgili olmadığım için ve her şeye girip kayıt oldugum için 2 adet eski Hotmail hesabımın verilerinin çalındığını gözlemledim ve bunlara bağlı hesaplarımın bazıları da bunun farkında olmalı ki hesaplarımın bazıları kilitlenmiş dolayısıyla ben de yeni Gmail hesabı açtım ve önemli siteler(Amazon, Hepsiburada Trendyol, N11, Facebook, Instagram, Steam vs) gibi yerlerdeki hesaplarımı yeni Gmail hesabıma aktardım fakat yine de korkuyorum. Arkada hala giriş yapamadıgım farklı sitelerdeki üyeliklerimin hala aktif halde durması veya kullanmadıgım öylesine açtıgım e maillerimin hala durması benim güvenliğimi riske atar mı?

Bu belli olmaya biliyor eğer o parolaları bilmiyorsa kesinlikle güvendesiniz.

Bu belli olmaya biliyor eğer o parolaları bilmiyorsa kesinlikle güvendesiniz.

Eski e maillerimde hiçbir şey yok zira çocuktum o zamanlar telefonum bile yoktu birçoğunu kapattım fakat örnek olarak mega hesabım deaktif edilmiş ki o mega hesabım 10 yıllık neredeyse önemsiz sitelerde şifrelerim veri sızıntısı olan şifreyle aynıydı. Bu tarz sitelerde veri sızıntım olmasından dolayı büyük bir sorun ile karşılaşır mıyım korkuyorum açıkçası.

Eskiden kullandığın şifreler yerine yeni ve tahmin edilmesi zor şifreler kullan ve mümkün olduğunca 2FA kullanmaya çalış, 2FA zaten seni fazlasıyla koruyacaktır.

Eskiden kullandığın şifreler yerine yeni ve tahmin edilmesi zor şifreler kullan ve mümkün olduğunca 2FA kullanmaya çalış, 2FA zaten seni fazlasıyla koruyacaktır.

Güncel sürekli kullandığım hesaplarımda parola yöneticisi sayesinde farklı şifreler kullanıyorum ve 2FA'yı kullanıyorum fakat çok eski ne olduğundan haberim olmayan hesaplarım var eskiden tek seferlik girdiğim bugün mega hesabımın örneğin veri sızıntısı dolayısıyla deaktive edildiğini şans eseri eski mega hesabım duruyor mu bakayım derken fark ettim.

Eski e maillerimde hiçbir şey yok zira çocuktum O Zaman'lar telefonum bile yoktu birçoğunu kapattım fakat örnek olarak mega hesabım deaktif edilmiş ki o mega hesabım 10 yıllık neredeyse önemsiz sitelerde şifrelerim veri sızıntısı olan şifreyle aynıydı. Bu tarz sitelerde veri sızıntım olmasından dolayı büyük bir sorun ile karşılaşır mıyım korkuyorum açıkçası.

O zaman sorun yok ama sen işini sağlama al güçlü parola kullan gfp-fgsdfg-gfdaGA- gibi aynısını yazma! İki aşamalı doğrulamayı aç.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı