Eski iPad'inizi canlandırın

okinotfound

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Merhaba arkadaşlar. Rehberime hoşgeldiniz. Bugün sizlerle birlikte eski iPadinizi nasıl gündelik kullanıma uygun hale getirebileceğinizi göstereceğim. İhtiyacınız olanlar:

• Eski bir iPad. (Genel açıdan iPad 1/2/3/4, iPad Mini 1/2 ve iPad Air 1.)
  • Yeni bir iPhone veya iPad (En az iOS 13.)
Artık belki pandeminin getirdiği yükle ekstra bir cihaza ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ama cihazlar pahalı olduğu için çoğunluk 2.ele yöneliyor. Eğer sende ekstra bir cihaz istiyorsan, ve bütçen düşükse şimdi oturduğun yerden kalk, ve evini aramaya başla. Bir şey bulamazsan, 2.el bir cihaz alabilirsin. Hadi başlayalım!

1. Cihazı sıfırla.
Cihaz yıllardır kullanılmış. Önce bir tozunu al. Ardından cihazı ne olur ne olmaz şarja tak. Cihaz açıldığında ilk iş güncellemeleri yapmak. Bunun için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme. Ardından sistem güncellemeleri kontrol edecek. Güncelleme bulursa yap. Eğer hiç yoksa veya yaptıysan, Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm içerik ve ayarları sil. Ardından bir ekran gelecek ve kurulum ekranına gireceksin. Geri kalanında kurulum sana eşlik edecek.

2. Desteklenmeyen uygulamaları indirmek
Bu işlem için şifreni bilmen gerekiyor. Diğer iPhone ve iPad cihazına git. Eğer iPad'te kullandığın hesapla bu cihazdaki hesap farklıysa, App Store'u aç. Ardından sağ üstte apple hesap fotoğrafını göreceksin. Alta kaydır ve Çıkış Yap'a bas (Şifreni Hatırladığından Emin Ol!!) Sonra üste kaydır ve iPad'de kullandığın cihazın hesabına gir. Zaten aynı hesapsa sıkıntı yok! Şimdi indirmek istediğin uygulama diyelim ki Firefox olsun. Şimdi App Store'a git ve Firefox indirmesini başlat. Ardından hemen durdur. Eski iPad cihazında App Store'a gir ve Satın Alınanlara tıkla. En üstte Firefox'u göreceksin. İndir butonuna tıkla. Karşına "Son uyumlu sürümü indirmek ister misiniz?" diye bir mesaj çıkacak. İndir'e bas.

Evet. Rehber kısa oldu. Ama yapabileceğiniz en önemli şeyler bunlar. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere, hoşça kalın!

iPad normalde gündelik kullanım için değil mi, anlamadım. Özel bir kullanım zamanı mı var? Zaten cihaz 2010 yılında çıktı. Ne kadar eskimiş olabilir? Kaldı ki herkesin evinde "boş duran, eskimiş, günlük kullanıma uygun olmayan" bir iPad olduğunu sanmıyorum. 🤗

iPad 2ye sahibim tekrardan kullanmak isteyip dediklerinizi uygulamıştım hatta geniş bir rehberde anlatılanların hepsini yapmıştım maalesef yavaşlama durumunun ötesine geçilmiyor, ama kısa ve öz rehber için teşekkürler umarım arkadaşlara yardımcı olur.

iPad normalde gündelik kullanım için değil mi, anlamadım. Özel bir kullanım zamanı mı var? Zaten cihaz 2010 yılında çıktı. Ne kadar eskimiş olabilir? Kaldı ki herkesin evinde "boş duran, eskimiş, günlük kullanıma uygun olmayan" bir iPad olduğunu sanmıyorum. 🤗
Artık eski iPad'ler yeni güncelleme almadığı için pek uygun değil. Özel bir kullanım zamanı yok fakat eski iPadler artık sürüm ve donanımndan dolayı pek kullanılmıyor. O yüzden bu zamanlar değerlendirmek için uygun. İlk iki iPad zaten kullanılmaz ve çoğu kişinin evinde yok. Ayrıca ben bu rehberi evinde eski iPad olanlar için yaptım. "Bir şey bulamazsan, 2.el bir cihaz alabilirsin." diye belirtmişim zaten.
iPad 2ye sahibim tekrardan kullanmak isteyip dediklerinizi uygulamıştım hatta geniş bir rehberde anlatılanların hepsini yapmıştım maalesef yavaşlama durumunun ötesine geçilmiyor, ama kısa ve öz rehber için teşekkürler umarım arkadaşlara yardımcı olur.
Maalesef ilk iki iPad pek kullanılabilir değil. Fakat rafınıza bir yere koyarsanız maket gibi süs olarak durabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı