Eski kayıt müziklerini sevmek

İşte o haddeye gelemeyecek son kullanıcı için dijital sistemler iş görür ama iyi ve kaliteli bir kulaklık ile FLAC ya da WAV kayıtlar kısa sürede olsa yarı kapalı bir kulaklık ile kişiyi dünyadan izole eder.

İşte o haddeye gelemeyecek son kullanıcı için dijital sistemler iş görür ama iyi ve kaliteli bir kulaklık ile FLAC ya da WAV kayıtlar kısa sürede olsa yarı kapalı bir kulaklık ile kişiyi dünyadan izole eder.
Dediğiniz gibi kısa süre de olsa. Kulaklık cidden iyi bir frekans aralığında çalıyorsa ve bağlı olduğu cihaz iyi ayarlanırsa DSP sistemler gibi ses alınabiliyor ama kulaklığın ömrü pek uzun olmuyor. Şahsen 2 farklı kulaklığı bu şekilde mahvettim.

Dediğiniz gibi kısa süre de olsa. Kulaklık cidden iyi bir frekans aralığında çalıyorsa ve bağlı olduğu cihaz iyi ayarlanırsa DSP sistemler gibi ses alınabiliyor ama kulaklığın ömrü pek uzun olmuyor. Şahsen 2 farklı kulaklığı bu şekilde mahvettim.

Normalde kolay kolay zarar görmemeleri lazım, eğer şu pop kulaklıklardan ise yani beats, panasonic vs türevleri gibi ise mümkün.
Ben de plak ve eski radyo sesini çok beğeniyorum.
Eski radyolar değerlidir zira içinde lamba denilen sistem ile çalışmaktaydı, sesler daha doğal ve sıcaktır.

Normalde kolay kolay zarar görmemeleri lazım, eğer şu pop kulaklıklardan ise yani beats, panasonic vs türevleri gibi ise mümkün.
Yok hocam. Birisi JBL Tune290 diğeri ise Sennheiser CX-80S kulaklıktı. Yineden CX-80S aldım ama. Uzun süre alt ve üst frekansların fazla olduğu müzikleri 1V RMS çıkışlı bir cihaz ile dinleyince bozulabiliyorlar. Ama verdikleri tadı çok az kulak içi kulaklık veriyor. Özellikle CX-80S çok güzel tiz ve bass ikilisine sahip. 119dB SPL@1V RMS değerine sahip CX-80S

Yok hocam. Birisi JBL TUNE290 diğeri ise Sennheiser CX-80S kulaklıktı. Yineden CX-80S aldım ama. Uzun süre alt ve üst frekansların fazla olduğu müzikleri 1V RMS çıkışlı bir cihaz ile dinleyince bozulabiliyorlar. Ama verdikleri tadı çok az kulak içi kulaklık veriyor. Özellikle CX-80S çok güzel tiz ve bass ikilisine sahip. 119dB SPL@1V RMS değerine sahip CX-80S

Evet in Air kulaklıkların frekeans responsları yeterli değil zorlanıyorlar ve zamanla deformasyon başlıyor büyük kulaklıklar daha güçlü ve sabit, hiç kullanamadığım kulaklık türüdür in Air benim de, sadece koşarken bir plantronics back beatim var onun dışında büyük kulaklık dışında kullanamıyorum alışınca da başka kulaklık kullanmak mümkün olmuyor.

Arabesk aşırı sarıyor insanı,çocukluğumdan beri dinlerim.Ama Türk Sanat Müziği'ne nedense pek ısınamadım.Türk Halk Müziği ve Arabesk tamamen Türk halkına hitap ediyor ancak Türk Sanat Müziği ise daha çok elit kesime hitap ettiği için bana açıkcası samimi gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı