Eski kimlik ile coin sitelerinde işlem yapmak

pLowstoneK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Rainturk, Bitci, Coinbase gibi firmalar kayıt olduktan sonra sanırım reklam amaçlı hediye bakiye veriyorlar.
Ben güvenemeyip yapmamıştım ama bu firmaların ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Bir arkadaşım eğer eski kimliğinle başvuru yaparsan (varsa) uzun zaman sonra herhangi bir sorunda, eski kimliğinle kayıt yaptırdığın için sana zarar veremeyeceklerdir diye bir şey söyledi. Bana ne mantıklı ne mantıksız geldi size sormak istedim illaki bilen vardır, bu konu hakkında bilgisi olan vardır diye.

Eğer doğruysa ben de yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kimlik bilgileriniz çalındıktan sonra kimliğinizin görüntüsüne ihtiyaç duyulmaz. Başınıza her şey gelebilir. Bunu bilseniz yeter.

Bildiğim kadarıyla eski kimliğinle borsalara kayıt olamıyorsun. Daha doğrusu TC kimlik numaranla yine kayıt olabilirsin fakat doğrulatamazsın. Arkadaşının dediği olay ise mantık dışı. Kimliğin çipli olsun ya da olmasın verilerin çalınması halinde iki ihtimalle de aynı duruma sürüklenecek.

Aynı zamanda bu verilerin 3. şahıslarca ele geçirilmesi hesap onayı esnasında kimliğini elinde tutarak yüzünün net bir şekilde kadrajda olduğu fotoğrafın da ele geçirilmesi anlamını taşıyor.

Geri
Yukarı