Eski model Android telefona uygulama nasıl yüklenir?

Cafer Aksoy

Picopat
Daha fazla  
Samsung'un 10 yıllık bir telefonu var elimde. Dün açılmıyordu bununla alakalı konu açtım ve arkadaşlar sağ olsun yardımcı oldular. Telefonu Odin yazılımı ile açtım, Google Play'i güncelledim fakat WhatsApp, YouTube gibi uygulamaları yükleyemiyorum. APK yüklemeyi denediğimde her zaman "paket ayrıştırılamadı." şeklinde bir hata alıyorum. Bunun da çözümüne baktım ve bir programla yapıyorlar fakat o programı telefonum kaldırmadığı için yapamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

WhatsApp ve YouTube'un 4.1 için desteği kesileli çok oldu. Daha güncel sürümleri de Android sürüm farkı yüzünden yükleyemiyorsunuz. Paket ayrıştırma hatası bu yüzden.

Bu uygulamaları kullanmanın tek yolu Custom ROM yüklemek. Ama bu cihaz için var mıdır bilemem. Biraz araştırayım geri dönüş yaparım.

WhatsApp ve YouTube'un 4.1 için desteği kesileli çok oldu. Daha güncel sürümleri de Android sürüm farkı yüzünden yükleyemiyorsunuz. Paket ayrıştırma hatası bu yüzden.

Bu uygulamaları kullanmanın tek yolu Custom ROM yüklemek. Ama bu cihaz için var mıdır bilemem. Biraz araştırayım geri dönüş yaparım.
Tamamdır. İlginiz için çok teşekkür ederim, dönüşünüzü bekliyorum

Konu 'Samsung Galaxy Win GT-I8552 LineageOS 13 Custom ROM nasıl kurulur?' Custom ROM: Samsung Galaxy Win GT-I8552 LineageOS 13 Custom ROM nasıl kurulur?

Başka bir arkadaşın açtığı konuyu buldum. Bluetooth gibi birkaç özellik çalışmıyormuş. Bir deneyin beğenmezseniz geri dönersiniz.
Hocam iyi güzel ama şöyle bir şey var. Ben zaten dün gece telefonun ses açma ve orta tuşuna bastım. İndirme ekranına geldim ve odin ile bir yazılım kurdum. Şimdi yine üzerine aynı işlemleri yapıo forumdaki linkten dosyayı indirip odinle telefona kursam oluyor mu?

Size daha önce stock ROM yükletmişler. Bu sefer yine Odin yazılımı ile TWRP isimli bir recovery kuracaksınız. Bu yazılım da bilgisayara ihtiyaç kalmadan Custom ROM'ları doğrudan telefon üzerinden kurmaya yarıyor.

Attığım konudaki ROM işinizi görür gibiyse oradaki tüm dosyaları bilgisayara indirip hazırlayın. Daha sonra telefonun USB hata ayıklama modunu açın. Bunu geliştirici seçeneklerinde veya güvenlik ayarlarında bulabilirsiniz.

Ondan sonra önceki yaptığınız gibi ses ve güç tuşları ile download moda alıp bilgisayara bağlayacaksınız. Bilgisayardaki Odin yazılımında bu sefer TWRP dosyasını seçip kuracaksınız.

Rehber - Custom ROM - Samsung cihazlara Custom ROM kurma | Technopat Sosyal

Buradaki rehberi uygulayabilirsiniz.

Size daha önce stock ROM yükletmişler. Bu sefer yine Odin yazılımı ile TWRP isimli bir recovery kuracaksınız. Bu yazılım da bilgisayara ihtiyaç kalmadan Custom ROM'ları doğrudan telefon üzerinden kurmaya yarıyor.

Attığım konudaki rom işinizi görür gibiyse oradaki tüm dosyaları bilgisayara indirip hazırlayın. Daha sonra telefonun USB hata ayıklama modunu açın. Bunu geliştirici seçeneklerinde veya güvenlik ayarlarında bulabilirsiniz.

Ondan sonra önceki yaptığınız gibi ses ve güç tuşları ile download moda alıp bilgisayara bağlayacaksınız. Bilgisayardaki Odin yazılımında bu sefer TWRP dosyasını seçip kuracaksınız.

Rehber - Custom ROM - Samsung cihazlara Custom ROM kurma | Technopat Sosyal https://www.technopat.net/sosyal/so...azlara-custom-rom-kurma.1892577/post-14821359
Dediklerinizi anladım ve şimdi kuruluma geçeceğim fakat attığınız konuda 2 adet link var. Hangisi TWRP veya hangisini önce hangisini sonra kurmam gerekiyor?

Attığım konudaki ROM işinizi görür gibiyse oradaki tüm dosyaları bilgisayara indirip hazırlayın. Daha sonra telefonun USB hata ayıklama modunu açın. Bunu geliştirici seçeneklerinde veya güvenlik ayarlarında bulabilirsiniz.

Rehber - Custom ROM - Samsung cihazlara Custom ROM kurma | Technopat Sosyal

Buradaki rehberi uygulayabilirsiniz.
Bunu şimdi gördüm hocam. Buradan ilerleyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı