Eski okulumdaki olaylar yüzünden çok sinirlenen birisi oldum

Lati0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 9-10-11.sinifta bahsettiğim okuldaydim şu an 12.sinifim ve başka okuldayım. Şu an okulumdan memnunum. O eski okulumda biraz zorbalığa maruz kalıyordum. İnsanlar beni biraz geri zekalı olarak falan görüyordu gereksiz yere sinirleniyorlardı falan. Bu yüzden okulumu değiştirdim. Zaten kötü bir okuldu. Neyse konumuza dönelim. Başım belaya girmesin diye kavga etmedim pek lisede. Çoğu olayda suskun kaldım hep içime attım sinirimi tuttum. Şimdi ise o olayları hatırlayınca sinirleniyorum. Bir yerleri yumrukluyorum. Keske onları dovseydim diye genelde bana gereksiz sinirlenip biraz şiddet uyguluyorlardi başım belaya girmesin diye bile bile bir şey yapmıyordum aynı zamanda benimle arada dalga geciyorlardi resmen travma oluştu bu yaşanan olaylar yuzunden bayağı sinirlenen birisi oldum ne zaman o olayları hatırlasam bayağı ofkeleniyorum bir de eskisinden daha sinirli birisi oldum geçmişi geride bırakmaya çalışıyorum ama pek olmuyor gene aklıma geliyor o olaylar ve sinirleniyorum gene sizin tavsiyeleriniz neler? Nasıl geçmişi geride bırakıp rahat olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 9-10-11.sinifta bahsettiğim okuldaydim şu an 12.sinifim ve başka okuldayım. Şu an okulumdan memnunum. O eski okulumda biraz zorbalığa maruz kalıyordum. İnsanlar beni biraz geri zekalı olarak falan görüyordu gereksiz yere sinirleniyorlardı falan. Bu yüzden okulumu değiştirdim. Zaten kötü bir okuldu. Neyse konumuza dönelim. Başım belaya girmesin diye kavga etmedim pek lisede. Çoğu olayda suskun kaldım hep içime attım sinirimi tuttum. Şimdi ise o olayları hatırlayınca sinirleniyorum. Bir yerleri yumrukluyorum. Keske onları dovseydim diye genelde bana gereksiz sinirlenip biraz şiddet uyguluyorlardi başım belaya girmesin diye bile bile bir şey yapmıyordum aynı zamanda benimle arada dalga geciyorlardi resmen travma oluştu bu yaşanan olaylar yuzunden bayağı sinirlenen birisi oldum ne zaman o olayları hatırlasam bayağı ofkeleniyorum bir de eskisinden daha sinirli birisi oldum geçmişi geride bırakmaya çalışıyorum ama pek olmuyor gene aklıma geliyor o olaylar ve sinirleniyorum gene sizin tavsiyeleriniz neler? Nasıl geçmişi geride bırakıp rahat olabilirim?
Sana zorbalık yapanlara acıma, aynı şekilde cevap ver.

Profesyonel destek alman gerek.

Beğenmedim atanlar galiba sevgi pıtırcığı gençler, size hayatta başarılar.
Genelde çok şiddete bulaşmayanlar hayatlarında başarılı oluyor birde biliyor musun? Ne kadar şaşırtıcıdır ki sabah akşam her olayda kavgaya gidenler, sürekli mevzuları uzatanlar işlerinde çok tutunamıyorlar. Ne kadar ilginç di mi? Bulundukları ortamlarda pek sevilmiyorlar falan çok kavgacı tipler.

hepimiz öyle veya böyle zorbalığa maruz kalmışızdır lisede. keşke olmasaydı ama oldu ve geçmiş geride kaldı. elbette senden de bir şeyler aldı götürdü ama inan bana her zorluğun sana illa ki olumlu bir geri dönüşü oluyor. şu an olduğun okuldan memnunsan buraya odaklan, eskiyi sana cehennem edenleri düşünüp yeni ortamı sen cehenneme çevirme. biraz kendini dinle, seni sakinleştiren hobiler keşfet ve bu şekilde de üstesinden gelemiyorsan lütfen psikolojik destek al. çünkü içinde kalırsa ya seni bitirir ya da çevrendekileri

Genelde çok şiddete bulaşmayanlar hayatlarında başarılı oluyor birde biliyor musun? Ne kadar şaşırtıcıdır ki sabah akşam her olayda kavgaya gidenler, sürekli mevzuları uzatanlar işlerinde çok tutunamıyorlar. Ne kadar ilginç di mi?
Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.

Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.
İnsanlar en ufak kelimeden bile tartışma çıkarabiliyor. Pısırık kalmak başkalarının sizin hakkınızdaki fikrini etkileyebilir belki kötü söylemlere maruz kalırsınız ama sizi korur.

Yeni konular

Geri
Yukarı