Eski Okulumu Özlüyorum

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, liseye bu sene geçtim ama bir türlü alışamadım, sürekli kavga, tartışma, tanımadığım, bilmediğim insanlar. Bi' de başka semte geçtim, kimseyi tanımıyorum, ortaokulda resmen kardeştik, dosttuk ama burası böyle değil, hayallerim için mecburum ama ortaokulu çok özlüyorum, bundan nasıl kurtulurum sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, liseye bu sene geçtim ama bir türlü alışamadım, sürekli kavga, tartışma, tanımadığım, bilmediğim insanlar. Bi' de başka semte geçtim, kimseyi tanımıyorum, ortaokulda resmen kardeştik, dosttuk ama burası böyle değil, hayallerim için mecburum ama ortaokulu çok özlüyorum, bundan nasıl kurtulurum sizce?
Kurtulamazsın, alışırsın.

Liseye geçtiğine göre herkes aynı durumda, önceden tanışan belki 1-2 kişi vardır. Sen de arkadaşlık kurmaya çalış. Pısırık olma.

Önceden de bu tarz bir konu açmıştınız. Çok zor bir durum şans diliyorum size. Hayalleriniz için mecbursanız ve bunun bilincindeyseniz (ki öylesiniz) katlanın diyorum. Okuldan sonraki hayatta da bu tip insanlar çıkacak karşınıza, bunlardan kaçış yok.

Lisede 2-3 iyi arkadaş yeterlidir, fazlasına gerek yok. Yıl sonuna kadar alışmaya, kaynaşmaya çalış. Yıl sonunda hala sınıfından memnun değilsen, kaydını başka bir sınıfa aldırıp, yeniden başlarsın. Herkes bu tarz durumlardan geçiyor, umarım kısa sürede çözüme bağlanır durum.

Ben okulumdaki ortami begenmedim o yuzden 11KM otemde bulunan bir okula gidiyorum 2 yildir. Eger sende memnun degilsen degistir okulunu. Zorunlu degilsin o okula gitmeye.

Ezdirme kendini ama atarlı olma. Hocalara kendini sevdir ama cıvıtmadan. İdare hocalarının işlerine koş, bazen bazı durumlarda pozitif etkileri olabiliyor. Yardım sever iyilik meleği olmanı önermem.
"-Eğer sen yardım etmek için eğilirsen oğlum, insanlar fırsat bilip üstüne tırmanırlar."
Bu sözün bol bol fiiliyatını yaşayabilirsin. Kârı için herşeyi yapabilecek insanlar çok.
Ya da. Boşver, kafana göre takıl.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı