Eski zamanları özlüyorum

User not found

Decipat
Makaleler
1
Ben 13-14 yaşındayım fakat o eski zamanların 80'lerin, 70'lerin fotoğraflarını gördükçe, şarkılarını duydukça, o filmlerini/dizilerini, araçlarını eşyalarını gördükçe o günlere gidesim geliyor, duygulanıyorum. Hatta bazen ağlıyorum. Yaşamadığım, o eski günleri keşke yaşasaydım diyorum. :( Ağlamak üzereyim. Kendimi parçalayacak gibiyim. Hep Barış Manço şarkıları, 80'lerden parcalar dinliyorum. İzlediklerim de aynı tür film/diziler. Nerede o huzurlu, eski dünya? :(

Ben tam tersini yaşıyorum. "Bunları mı izliyorlardı/dinliyorlardı?" , "Cahillere bak!", "Bunlar nasıl böyle yaşamışlar?" gibi düşüncelere sahibim. Geçmişin özlenilecek hiçbir tarafı yok. Savaşlar ve açlıkla dolu eski bir Dünya. Gereksiz. Eski nesiller bi' ölse de şu Dünya'yı düzeltmeye başlasak artık. Yok çok saygısızmışız yok işimiz gücümüz telefonmuş. Sorun bizde değil sizde. Yaşlandınız ve günümüze ayak uyduramıyorsunuz. Bıktım eski nesillerden ve ithamlarından.

Di mi ya? İnsanlar takım elbiseli geziyormuş. Ne kadar naif. Geleceğe gittiğimizde aslında ne kadar geriye gittiğimizi görüyoruz :)
Ben tam tersini yaşıyorum. "Bunları mı izliyorlardı/dinliyorlardı?" , "Cahillere bak!", "Bunlar nasıl böyle yaşamışlar?" gibi düşüncelere sahibim. Geçmişin özlenilecek hiçbir tarafı yok. Savaşlar ve açlıkla dolu eski bir Dünya. Gereksiz. Eski nesiller bi' ölse de şu Dünya'yı düzeltmeye başlasak artık. Yok çok saygısızmışız yok işimiz gücümüz telefonmuş. Sorun bizde değil sizde. Yaşlandınız ve günümüze ayak uyduramıyorsunuz. Bıktım eski nesillerden ve ithamlarından.
Artan hayvan işkenceleri, tecavüzleri aynı şekilde kadınlarımıza yapılan tacizler,tecavüzler,cinayetler gelecekte olsak bile hala bir şey olamadığımızı gösteriyor bence. Şu an yaşadığımız an teknoloji harika olabilir, diziler çok güzel olabilir, arabalar çok fazla basıyor olabilir fakat insanlar mutlu değil. Her gün bir korku ile yaşıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Biraz saygımız olsa da o ölsün dediğiniz eski nesilden ders alabilsek.

Artan hayvan işkenceleri, tecavüzleri aynı şekilde kadınlarımıza yapılan tacizler,tecavüzler,cinayetler gelecekte olsak bile hala bir s"k olamadığımızı gösteriyor bence. Şu an yaşadığımız an teknoloji harika olabilir, diziler çok güzel olabilir, arabalar çok fazla basıyor olabilir fakat insanlar mutlu değil. Her gün bir korku ile yaşıyoruz.
Bunları biz değil, siz yani eski nesiller yapıyor. Lütfen bu olayları yapan kişilerin haberlerine bakarsanız gayet yaşlı insanlar olduğunu görebilirsiniz :).
Biraz saygımız olsa da o ölsün dediğiniz eski nesilden ders alabilsek.
Dinle bizi baskılamaya çalışan nesilden mi bahsediyorsunuz? Geçti onlar. Bu ithamları vs. hep bizi baskılayıp kukla yapamadıklarından söylüyorlar. Çünkü kendi anne ve babaları bunu kendilerine yaptı. Bize yapamıyorlar. Sinirleniyorlar ve hınçlarını çıkaramıyorlar bizden.

Bunları biz değil, siz yani eski nesiller yapıyor. Lütfen bu olayları yapan kişilerin haberlerine bakarsanız gayet yaşlı insanlar olduğunu görebilirsiniz :).

Dinle bizi baskılamaya çalışan nesilden mi bahsediyorsunuz? Geçti onlar.

Hayvanı anlıyorum da, eski nesil kendi evladı yaşındaki kıza tecavüz edecek kadar şerefsiz değil. Bazıları yapıyor orası ayrı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı