Eski Parçalarla Yeni Bilgisayar Toplama Fikri

Ersin Doğan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat üyesi arkadaşlar. Önceki haftalarda burada sizlere bir konu açıp bir projeden bahsetmiştim. Kullanılmayan bilgisayar parçalarını toplayıp çalışan yeni bir sistem yapmaya çalışacağımı belirtmiştim ve de sizlerden yardım istemiştim. Hatta kullanmadığınız parçaları da bana gönderirseniz memnum kalırım falan da demiştim sanırım. Gel zaman git zaman efendim ben bu projeyi merak edenler takip edebilsin diye youtube kanalıma yeni videolar atıyorum ve gelişmelerden haberdar ediyorum. Şu anda gelmiş olduğum son noktada bit pazarına gidip bir kaç parça eski bileşen aldım. RAM , anakart, harddisk ve hatta yazıcı bile. Yakın zamanda sistemi toplayıp çalışıp çalışmadığına bakacağım. Bu süreçte yanımızda yer alıp destek olmak isterseniz kanalımıza bekliyorum. Benimle iletişime geçip parça göndermek isteyen olursa buradan mesaj atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Core 2 Duo veya Athlon 64 X2 işlemciler ile iş görecek bir bilgisayar toplanabilir. Keşke yakın zamanda eski sistemimi satmasaydım.

Ayrıca sistemlere Ubuntu, Elementary OS veya Linux Mint yükleyebilirsiniz. Böylelikle lisans parası yerine daha çok kişiye ulaşılabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı