Eski sevgiliniz, başkasıyla cinsel birliktelik yaşayıp daha sonra size tekrar dönmek istese tepkiniz ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana göre eski sevgili, arkadaşla barışmak doğru bir davranış değil. (uzun ayrılıklar için söylüyorum birkaç günlük, 1-2 haftalık falan durumlarda ciddi bir şey olmamışsa barışılınabilir.)

O bu değil de... Ben bir kız olsaydım kendimi bu kadar rahat vermezdim, hele de 3-4 aylık birisi için.

Sevdiğiniz bir kadın var, evlenmeyi düşünüyorsunuz, yuva kurma hayaliniz var her şey güzel gidiyor yani iki taraf birbirine güveniyor ve sadakatli davranıyor. Cinsel ilişkiden tutun her şeyi yaşıyorsunuz. Gün geliyor ki basit bir nedenle sürekli kavga çıkıyor en sonunda istemeden de olsa ayrılmak istiyor ve zor da olsa onayı veriyorsunuz. 3-4 ay gibi bir süre sonra eski sevgiliniz sizinle barışmak istiyor ama kendisi bir itirafta bulunuyor diyor ki: "ayrıyken bir erkek arkadaşım oldu ve ilişki yaşadık diyor. Bunu neden yaptım bilmiyorum düşünemedim, pişmanım zevk için yapmadım. (cinsel ilişki)" diyor. Bunu açıkça dile getiriyor. Siz ise hiçbir kadına bakmadan, dokunmadan onun döneceği günü bekliyorsunuz. Ayrıca özür dilemesine rağmen ilgisiz ve duygusuz davranıyor. Sanki ben anormal tepki veriyormuşum gibi. Sanki hiçbir önemim yokmuş gibi soğuk ama saatlerce telefonda olayı tartışıyorsunuz.

Bu kişiyi affeder misiniz? Tepkiniz ne olurdu? Başıma geldi de olay ciddi fikirler lazım.

Not: Sanırım tek hatam çok masum olmam ve bağlanmam. Düzgün sevince böyle oluyor.

Konuşmam değer vermem ararsa telefonlarını açmam başkası aracılıgıyla iletişim kurmak isterse reddederim. Hayatta bana karşı işleyebileceği en ağır ayıbı etmiştir kendisi bitmiştir gözümde.

O bu değil de... Ben bir kız olsaydım kendimi bu kadar rahat vermezdim, hele de 3-4 aylık birisi için.
Hocam psikolojik olarak tekin olmayan birisi benim gözümde. Aynı soruyu sorduğumda, cevap olarak saatlerce ağladı ve o an düşünmedim dedi.
Bir defa yapan bir daha yapar. İleride pişman olursun, gururuna yediremezsin.
Hala yediremiyorum hocam. Çok fedakarlık yaptım, asla aldatmadım bırakın aldatmayı kimseye göz ucuyla bakmadım bile. Hep onun mutluğunu kendi çıkarlarımın önüne koydum. Başka şehre gitti üniversitedeyken, öğlen yemek yemedim sırf onu ziyaret etmek için. Aptallık mı dersiniz adamlık mı dersiniz yoksa saflık mı dersiniz size kalmış ama sadece doğru düzgün sevmiştim.
Konuşmam değer vermem ararsa telefonlarını açmam başkası aracılıgıyla iletişim kurmak isterse reddederim. Hayatta bana karşı işleyebileceği en ağır ayıbı etmiştir kendisi bitmiştir gözümde.
Ya biz bu hayatta duygularımızı çok kaale aldık yada hayat bizi hiç kaale almadı hocam.

Son düzenleme:
Hocam psikolojik olarak tekin olmayan birisi benim gözümde. Aynı soruyu sorduğumda, cevap olarak saatlerce ağladı ve o an düşünmedim dedi.

Hala yediremiyorum hocam. Çok fedakarlık yaptım, asla aldatmadım bırakın aldatmayı kimseye göz ucuyla bakmadım bile. Hep onun mutluğunu kendi çıkarlarımın önüne koydum. Başka şehre gitti üniversitedeyken, öğlen yemek yemedim sırf onu ziyaret etmek için. Aptallık mı dersiniz adamlık mı dersiniz yoksa saflık mı dersiniz size kalmış ama sadece doğru düzgün sevmiştim.

Ya biz bu hayatta duygularımızı çok kaale aldık yada hayat bizi hiç kaale almadı hocam.
Saflık ve aptallık maalesef.

Hep onun mutluğunu kendi çıkarlarımın önüne koydum.
Şu zaten olayın sebebini açıklıyor. Önce kendini düşüneceksin, bir hayat gayen olacak ve kadın da buna eşlik etmek için istekli olacak, gerisi öyle gelir. Çok sevdim onun için çok fedakarlık yaptım olayı biraz çocuk düşü gibi. İlk ilişkin biraz sana kötü bir tecrübe yaşatmış ancak ilerisi için daha sağlam adımlar atmana da katkı sağlayacak, bence iyi tarafına odaklan.

Kişiliğine göre değişirdi. Ayrıca itiraf ederken ve geri dönmek istediğindeki ifadeleride önemli. Cevabım ise büyük ihtimalle hayır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı