Eski Sisteme Yeni Ekran Kartı Performansı Etkiler mi?

Oğuzhan03

Hectopat
Daha fazla  
Benim eski bir sistemim var. Geçenlerde 2GB ram aldım (top. 3GB oldu) bir performans değişimi fark edemedim. Sizce 2 GB ekran kartı alırsam performans değişimi olur mu?

Sistem Özellikleri;
Intel(R) Core(TM) Duo CPU E7200 @ 2.53GHz 2533Mhz 2 Çekirdek
NVIDIA GeForce 7300SE/7200 GS (512MB)(şuan ki)
DirectX 11
1680 x 1050 (32 bit) (59 Hz) PHILIPS Monitor
3 GB Ram 2Gb+1GB

2GB olarak hangi ekran kartı ? Mesela GTX 960 alırsan darboğaz olur yani her ekran kartını koyamazsın sistemine de bakman gerekiyor. Bu arada bütün olay GB da bitmiyor. Mesela GTX 750Ti 2GB, GTX 960 da 2GB ama aralarında fazlasıyla performans farkı var.

2GB olarak hangi ekran kartı ? Mesela GTX 960 alırsan darboğaz olur yani her ekran kartını koyamazsın sistemine de bakman gerekiyor. Bu arada bütün olay GB da bitmiyor. Mesela GTX 750Ti 2GB, GTX 960 da 2GB ama aralarında fazlasıyla performans farkı var.

Sence Hangi ekran kartını almalıyım bir performans artışı için fazla tuzlu olmadan :)
Çok Yeni nesil oyunları kaldırmasına gerek yok fazla sis. gereksinimi istemeyen oyunlarda kasmasın yeter.

750 Ti darboğaz yapmaz gibime geliyor. Biraz daha araştırın çokda bana bakmayın alırsınız darboğaz yapar dilinizden düşmem vallahi :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı