Eski Sistemi Canlandırma

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, eski bir sistemim var, güç tuşuna bastığımda ekrana hiç görüntü gitmiyor. Yani ekran tam anlamıyla simsiyah bazen grimsi bir şey olur oda yok.

Denediklerim
  1. (Ekran kartı yok) On-Board girişini kontrol ✓
  2. Kondansatör kontrol ✓
  3. RAM Konrol ✓ (Benim RAMi başka bilgisayarda test ettim çalışıyor, farklı bir RAMi kendi anakartımda denedim değişiklik yok.)
  4. Temizlik ✓ (Sistem yeni gibi tertemiz yaptım, sadece işlemcinin termal macununu sürmedim)
Yukarıda yazdıklarımı yaptım, aslında ben Anakartımın On-Board girişinde sorun olduğunu düşünüyordum bu yüzden Ekran kartı alacaktım, farklı bir sorun vardır diye bir kez daha salaklık yapıp sizlere danışmadan bir şey almak/yapmak istemedim. Aşağıda verdiğim Anakart resmi benim Anakartımın aynısı birebir aynısı ama internetten aldım resmi.

Buyrun Anakartın sitesi : Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Buda Resim;

10699114_1537322613163997_888239154_n.jpg

Ekran kartı olarak (300 Wattlık bir güç kaynağım var) nVidia GT 630 almayı düşünüyorum yanlış bir kararsa aynı fiyatta bir ekran kartı önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
AMD sistem almam bidaha.

Neden ki GT 630 Giriş seviyesi bir kart daha önce burada konu açmıştım. Bunu önerdiler.

Mümkünse ödünç bir ekran kartı ile deneme yapılırsa sorunun ram slotlarından kaynaklanmadığı kesinleşir ve görüntü alındığında uygun bir ekran kartı alınabilir.
Ayrıca termal macun gereklidir ama kısa süreliğine olmadığında da facia olmaz. Mutlaka kullanmalı yine de.
Psu verilerini paylaşırsanız iyi olur. Çünkü psu verimlilikleri değişkenlik gösterebiliyor. 300 watt olup 12v kanalından 12 amper veren de var, 20 amper veren de var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı